دستگاه سازی صنعتی

دستگاه سازی صنعتی

یکی از مهم ترین پایه های صنعت و تولیدات صنعتی در هرجای دنیا دستگاه های مورد استفاده اشان در صنعت است . سامانه جامع صنعتی شمستا به عنوان بانک اطلاعات صنعت و نیز یکی از فعالان بخش صنعت کشور به تهیه و انتشار مقالات تخصصی با عناوین مختلف مرتبط با صنعت در بخش وبلاگ سامانه پرداخته است. امید است مورد توجه و استفاده کاربران قرار گیرد

قابل ذکر است یافتن متخصصان سازنده دستگاههای صنعتی و مراکز صنعتی سازنده ماشین آلات و دستگاههای صنعتی یکی از بخشهای مهم در سامانه جامع صنعتی شمستا ( بانک اطلاعات صنعت ایران و اطلاعات مشاغل صنعتی ) می باشد.

ماشین ها و دستگاه های صنعتی معمولاً چندین قطعه مختلف دارند و مکانیزم های مختلفی را شامل می شوند. انواع و اقسام ماشین ها و دستگاه ها در زندگی روزمره ما نقش دارند. چه آن هایی که مستقیماً توسط انسان ها مورد استفاده قرار می گیرند مثل خودرو، آسانسور و...؛ و چه آن هایی برای برای تولید سایر محصولات استفاده می شوند مثل دستگاه تزریق پلاستیک، دستگاه های تراش و....

آنچه قابل چشم پوشی نیست اینست که دستگاه های زیرساخت ما نیز باید همگام با پیشرفت تکنولوژی و تغییرات علمی و عملی موثر در مسیر تولید تغییر کرده و به روز شوند

تاثیر تحریم بر صنعت

اشکال آنجاست که با توجه به اعمال تحریم ها علیه ایران و عدم توان تامین دستگاه های به روز از کشورهای پیشرفته و یا حتی تعمیر و نگهداری و رفع عیوب دستگاه های قدیمی با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم اما از طرفی هم  تحریم های صورت گرفته علیه کشور ایران، فرصت خوبی برای شرکت ها و پیمان کاران داخلی به وجود آورده است تا بتوانند با انجام پروژه های مختلف و ساخت تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز در صنایع داخلی، تجربیات خود در جهت ساخت ماشین آلات را افزایش دهند.

حرکت مطابق با استانداردهای روز دنیا مستلزم استفاده بهینه از نیروی متخصص دانشگاهی در کنار متخصصان فنی و باتجربه است. به گونه ای که هرچه بیشتر در بخش تحقیق و توسعه از این افراد استفاده شود، سودمندی بیشتری در کسب دانش فنی ساخت نصیب شرکت ها و سازمان های داخلی می شود.

در اهمیت بومی سازی می توان چنین گفت که:

ساخت و بومی سازی دستگاه های صنعتی ضمن کمک به افزایش توانمندی تولید در داخل موجب کاهش خروج ارز از کشور نیز می شود و این امری مهم و اساسیت و قدمی ماثر در مسیر پیشرفت و خودکفایی صنعتی کشور.

بسیاری ازکارخانه ها و شرکت های بزرگ صنعتی در کشور حاضر هستند به جای استفاده از دستگاه های وارداتی از محصولات ساخت داخل استفاده کنند که این امر می تواند مزیت های زیادی برای هر دو طرف تولید کننده و مصرف کننده داشته باشد.

برای اینکه صاحبان صنایع بزرگ بتوانند هرچه سریعتر سازنده دستگاه های مد نظر خود را بیابند و نیز بتوانند رزومه آن شرکت را بررسی و صحت سنجی نمایند، باید فضایی تحت عنوان بانک اطلاعات صنعت وجود داشته باشد تا شرکت های تولید کننده قطعات و دستگاه های صنعتی و نیز شرکتهایی که توان مطالعات پایه و مهندسی معکوس قطعات و دستگاه های وارداتی تا دستبابی به دانش فنی آن و.....  بتواند رزومه ای از فعالیت ها و توانمندی های خود، زمینه های تخصصی اشان، نمونه کارهای انجام شده و اطلاعات تماس و راه های ارتباطی خود را در آن ثبت کنند و در زمان نیاز به راحتی جستجو و یافت شوند. "نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی" سامانه جامع صنعتی شمستا این امکان را برای کاربران فراهم آورده است.

ما با در نظر گرفتن نیاز صنعتگران، متخصصان صنعتی و صاحبان صنایع در بخش های مختلف صنعت کشور سامانه ای را تحت عنوان " سامانه جامع صنعتی شمستا " طراحی و راه اندازی کرده و به ارائه خدمت در چهار نمایشگاه آن لاین و 12 خدمت در زمینه خاص صنعت پرداخته ایم.

امروزه با پیشرفته تر شدن تکنولوژی، دستگاه ها و ماشین آلات نیز مکانیزم های گسترده و پیچیده تر مکانیکی و الکترونیکی به خود می گیرند. همچنین در ساخت آن ها از مواد مرغوب تری نیز استفاده می شود تا بتواند پاسخ گوی نیاز روز مصرف کننده ها باشند.

 

در طراحی ماشین آلات و دستگاه های صنعتی، علاوه بر دانش طراحی، نیاز به تجربه بیشتر جلوه نمایی می کند. به گونه ای که کشورهای صاحب صنعت در حوزه ساخت تجهیزات و ماشین آلات، با آزمون و خطای منطقی، توانسته اند تجربیات بسیار گرانبهایی در زمینه ساخت دستگاه های صنعتی به دست آورند.

در بومی سازی دستگاه های صنعتی، انجام خدمات مهندسی معکوس می تواند منجر به کسب دانش فنی ساخت دستگاه و قطعات بشود. به طوری که می تواند ایجاد تغییرات و یا بهبود عملکرد آن را در آینده آسان تر کند.

علم طراحی دستگاه ها و تجهیزات صنعتی در واقع بخشی از علم طراحی مهندسی است. نتیجه این طراحی می تواند ساخت یک دستگاه جدید و یا بهبود یک دستگاه قدیمی باشد.

 

مراحل طراحی و مهندسی معکوس دستگاه های صنعتی:

1- سنجش نیاز (مشخص کردن هدف):

در این مرحله نیاز است تا نیازهای دستگاه، شرایط کاری آن و محدودیت های مرتبط با آن مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

2- طراحی مفهومی:

ترسیم و طراحی مکانیزم دستگاه و همچنین طراحی اولیه سیستم برق و کنترل دستگاه در این مرحله انجام می شود.

3- انتخاب (Selection):

در این مرحله مواد و قطعات مطابق با استاندارد ساخت دستگاه انتخاب می شوند.

4- طراحی اجزا:

در این مرحله قطعات به طور دقیق طراحی می شوند و سیستم برق و کنترل دستگاه به صورت مفصل تر طراحی و برنامه نویسی می شوند.

5- تحلیل:

تحلیل سیستم های برق، کنترل و مانیتورینگ، شرایط خنک کاری و سایشی و همچنین تحلیل تنش، خستگی و FOS در این مرحله انجام می شود.

6- بهینه سازی

7- تهیه نقشه های نهایی

 

زمانی که صحبت از رقابت میان شرکت های سازنده دستگاه های صنعتی به میان می آید، دیگر تنها بحث توانمندی دستگاه تولید شده مطرح نیست؛ بلکه راندمان دستگاه، مصرف انرژی آن، انعطاف پذیری دستگاه، وزن دستگاه و ... اهمیت زیادی پیدا می کنند. شرکت هایی که بتوانند بیشترین مزیت رقابتی را ایجاد کنند، می توانند فروش بیشتری داشته باشند.

البته بحث رقابت پذیری در کشور ایران در بسیاری از حوزه ها به دلیل ایجاد انحصار مطرح نمی باشد. به همین دلیل در بسیاری از محصولات تولیدی نمی توان شاهد افزایش کیفی محصول بود.

لینک های کاربردی و مرتبط:

لیست مقالات تخصصی سامانه شمستا

لیست متخصصان صنعتی شمستا

 شرکتهای دستگاه ساز