درباره ما

صنایع ذوب و تکمیل آپادانا فعال در مدلسازی، ریخته گری و عملیات حرارتی قطعات چدنی و فولادی

صنایع ذوب و تکمیل آپادانا ((سهامی خاص)) با شماره ثبت 27275 در سال 1386 در زمینی با مساحت 3000 متر مربع در منطقه صنعتی رازی با مشارکت تعدادی از متخصصان کار آزموده و مجرب در زمینه ریخته گری قطعات فولادی و چدنی با هدف بهبود کیفیت قطعات صنعتی ورقابت با بازارهای داخلی وخارجی و به طبع آن رضایتمندی مصرف کنندگان تاسیس گردید و با بهره گیری از تجهیزات مدرن فعالیت خود را در زمینه های مختلف آغاز نمود.

استفاده از كادر تخصصي و مجرب، امكانات سخت افزاري و نرم افزاري روزآمد، روشهای کاری منسجم و بهره گیری از دیدگاه مدیریتی بنیانگذار و مؤسس شرکت، منجر گرديد که این شرکت از همان ابتدا بتواند به عنوان یکی از تامین کنندگان مطرح در سطح استان شناخته شود.

خدمات ما

طراحی

طراحی در صنعت ریخته گری امروزه شبیه سازی نحوه ریخته گری قطعات و بررسی کیفیت آنها قبل از ریخته گری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از این روش باعث دستیابی به کیفیت بسیار بهتر، کاهش هزینه ها و زمان تولید می گردد، به همین دلیل اکثر قطعات پیچیده ریخته گری شده این واحد توسط نرم افزارهای  مهندسی شبیه سازی می شوند .

واحد کنترل کیفی و آزمایشگاه

این واحد با در اختیار گرفتن تجهیزات آزمایشگاهی و کنترلی در راستای بهبود کیفیت قطعات فعالیت دارد.از جمله تجهیزات این واحد می توان به دستگاه اسپکترومتر مدل پلی اسپک اشاره نمود. همچنین نمونه های CRM جهانی مزید بر صحت عملکرد دستگاه شده و دیگر تجهیزات کنترلی در فرایند ذوب سازی و محصول نهایی این واحد را در تولید محصولات کیفی توانمند ساخته است.

دستگاه کوانتومتر

ARUN POLYSPEK یکی از پیشرفته ترین مدلهای اسپکترومتر با فن آوری MULTI CCD است که دارای بیشترین تعداد PIXEL در هر CCD با چهار اپتیک کاملا مجزا و بیشترین تعداد عناصر در هر پایه فلزی مطابق استاندارد ROHS اروپا

ریخته گری قطعات فولادی

این شرکت با دارا بودن دو کوره القایی 500 و 300 کیلوگرمی ، ظرفیت تولید ماهانه 60 تن و با بهره گیری از نیروهای متخصص و با تجربه در حوزه متالورژی  توانایی تولید انواع قطعات فولادی و چدنی (داکتیل و خاکستری) را در گروه های ذیل دارد:

  • ریخته گری انواع فولادهای ساده کربنی، انواع فولادهای آلیاژی از قبیل MO40  VCN  20Mn5 و فولادهای گرمکار
  • ریخته گری انواع چدن های خاکستری و نشکن GG25,GG35,GGG40,GGG50,GGG60,GGG70
  • ریخته گری انواع استنلس های 304 ، 316 ،304 s ، L 316، Duplex  و استیل های گروه 400 و فولادهای نسوز از قبیل گریت بار ، ایمپلرها ، پروانه ها ، درپوش ها و …
  • ریخته گری فولاد های مقاوم به حرارت ASTM A297 HK, HH, HP, HL, HN, Multimet (N-155)
  •  ریخته گری آلیاژهای مقاوم به سایش
  • فولاد منگنزی ( هاد فیلد )، چدن پر کرم، چدن نای هارد،فولادهای بینیتی ASTM A128, A532
  • ریخته گری چدن های پرسیلیسیم مقاوم به خوردگی Siguss  ASTM A518 ,DurIron,
  • ریخته گری چدن های نای رزیست Ni-resist Ductile Iron ASTM A436 , Gray Iron ASTM A439
عملیات حرارتی

واحد عملیات حرارتی دارای یک کوره گازی واگنی با ظرفیت 2 تن می باشد و انواع عملیات حرارتی نظیر سخت کاری، آنیل ، نرماله کردن  و تنش گیری را براساس نیاز و یا سفارش مشتری بر روی قطعات تولیدی  انجام می دهد.

سخت‌کاری

عملیات حرارتی است شامل گرم کردن جـسم تا درجــه حرارتی بـالاتر از دامنـه بحرانی (AC3) و نگهداری در این درجه حرارت به منظور یکنواختی ساختار و سپس سرد کردن مجدد در یکی از محیط های آب، روغن و یا هوا به گونه ای که از دگرگونی فازی آستنیت/پرلیت، جلوگیری شده و ساختار زمینه مارتنزیتی گردد.

آنیل

عملیات حرارتی است شامل نگهداری جسم در درجه حرارت مناسب جهت نرم شدن (کاهش سختی) و یکنواخت شدن ساختار و آزادشـدن تنش های باقیمانده در آن. پدیده های تبلور مجدد و رشد بلور های هم محور عاری از تنش از جمله اثرات جنبی عملیات آنیلینگ است.

نرماله کردن

این عملیات شامل گرم کردن قطعه تا دمای پایداری فاز آستنیت و خنک کاری آن در هوای آزاد بوده و هدف از آن بدست آوردن ساختاری با دانه‌ های ریز و هم‌ محور و خواص مکانیکی و ماشین کاری مناسب است.

تنش‌زدایی

به منظور به حداقل رساندن تنش‌ های پس‌ ماند موجود در قطعه پس از ریخته گری انجام می گیرد. این عملیات خطر تابیدگی، شکست و تغییرات ابعادی در ضمن سرویس دهی یا عملیات بعدی را کاهش میدهد.

مدلسازی

مبنای یک کار تولیدی خوب در بخش ریخته گری از مدلسازی ریخته گری خوب آغاز می شود و کیفیت مدل نقش مهمی در کاهش هزینه های تولید مانند سنگ زنی ، پلیسه گیری و افزایش سرعت ریخته گری قطعه دارد. از این رو صنایع ذوب و تکمیل آپادانا با در اختیار داشتن تجهیزات کامل در زمینه مدلسازی قطعات صنعتی به سفارش مشتری و یا واحد طراحی  قادر به ساخت انواع مدل های چوبی ، آلومینیومی، فومی ، فایبرگلاس و … می باشد.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر :

فرم تماس

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید