درباره ما

آشنایی با شرکت آهن و فولاد ارفع تولید کننده شمش فولاد، آهن اسفنجی و بریکت

شركت آهن و فولاد ارفع (سهامی عام) در تاريخ 1383/12/06 بصورت شركت سهامی خاص تاسيس شد.

فعالیت اصلی شرکت آهن و فولاد ارفع

طبق ماده 2 اساسنـامه و مصوب مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1392/10/07، شرکت آهن و فولاد ارفع با هدف راه اندازی کارخانه های آهن و فولادسازی و واحدهای مربوطه تأسیس شده است که در گسترش معادن و صنایع معدنی ایران تأثیرگذار بوده است. در این کارخانجات از روش احیای مستقیم استفاده می شود. از جمله فعالیت دیگر این مجموعه انجام عملیات فولادسازی با روشهای دیگری مانند ذوب و ریخته گری، نورد فلزات آهنی و تولید انواع قطعات هندسی استاندارد، احـداث واحدهاي مربوطه و صنايع وابسته جنبی و پائين دستي و تكميلی می باشد. شرکت آهن و فولاد ارفع همواره تلاش کرده است تا در راستای توسعه هر چه بيشتر و بهينه صنعت فولاد یکی از بهترین ها باشد.
فولاد ارفع ظرفیت تولید سالیانه 800 هزار تن شمش فولادی را دارد همچنین در واحد احیاء مستقیم کارخانه سالیانه 1200 هزار تن آهن اسفنجی نیز تولید می شود.

واحدهای فعال در کارخانه آهن و فولاد ارفع

  1. واحد احیا مستقیم: در این قسمت گندله به آهن اسفجی تبدیل می شود. ظرفیت تولید سالیانه 800 هزار تن می باشد.
  2. واحد فولادسازی: در این واحد آهن اسفنجی به شمش فولادی تبدیل می شود. ظرفیت تولید سالیانه این واحد 800 هزار تن می باشد (این ظرفیت تا 1 میلیون تن هم قابل افزایش است).
  3. واحد تولید اکسیژن، ازت و آرگون
  4. واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه ها
  5. پست داخلی برق 230/33/10 کیلوولت به قدرت 230 مگاوات
  6. پست عظیم برق که در جهت همکاری با وزارت نیرو و با هدف تأمین برق طرح احداث شده است. در حال حاظر این پست برق 400/230 کیلولت به قدرت 630 مگاوات راه اندازی شده و در حال کار می باشد.

در شرکت آهن و فولاد ارفع، بطور مستقیم 1350 نفر نیروی متخصص و باتجربه مشغول به فعالیت می باشند.

خدمات ما

تولید آهن اسفنجی DRI

واحد احیاء مستقیم شرکت آهن و فولاد ارفع

این واحد در سال 1391 به بهره برداری رسید. ظرفیت تولید آهن اسفنجی در این واحد سالیانه 800 هزار تن می باشد که تامین کننده خوراک واحد فولادسازی (ذوب) است. جهت تولید آهن اسفنجی در واحد احیاء مستقیم از روش میدرکس (Midrex) استفاده می شود. با دریافت سالیانه حدود 1 میلیون و 100 هزار تن گندله از شرکتهای گندله سازی و با استفاده از کوره احیاء به ظرفیت تولید 104 تن در ساعت، گندله احیاء شده و به آهن اسفنجی تبدیل می شود.

تولید شمش فولادی بیلت

واحد فولادسازی کارخانه آهن و فولاد ارفع

این واحد در سال 1392 تاسیس شد. در این واحد سالیانه 800 هزار تن شمش فولادی بیلت با استفاده از روش کوره قوس الکتریکی (EAF) تولید می شود. در این مجموعه جهت بالاتر بودن کیفیت شمش تولیدی از یک واحد کوره پاتیلی و یک واحد گاززدایی مخزنی تحت خلأ استفاده می شود.

تولید بریکت

نحوه تولید بریکت در مجموعه فولاد ارفع

فرآیند تولید بریکت به این طریق است که نرمه آهن اسفنجی ابتدا توسط سرندهایی جدا می شود و سپس از واحد احیا مستقیم به واحد فولادسازی منتقل می شود. این نرمه ابتدا با مقدار کمی آهک و چسب سیلیکات مخلوط شده و در دستگاه بریکت سازی فشرده می شود و در نهایت به بریکت تبدیل می گردد. 
در واقع نرمه آهن اسفنجی جزء ضایعات است که در مسیر تولید و انتقال آهن اسفنجی تولید می شود و که تبدیل آن به بریکت موجب می شود تا از ورود آن به محیط زیست جلوگیری شود. از بریکت در فرآیند تولید مذاب در کوره قوس الکتریکی استفاده می شود که دلیل آن متالیزاسیون بالا و وزن مناسب بریکت است.
این مجموعه سالانه حدود 60 هزار تن بریکت آهن اسفنجی تولید می کند.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : مجتبی مهری نژاد
سایت : www.arfasteel.com
دفتر مرکزی: تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا)، خیابان سلطانی( سایه )، پلاک ۶۹/ کارخانه: یزد، اردکان، کیلومتر ۲۵ جاده اردکان – نایین

فرم تماس

نظر کاربران

میانگین نظرات کاربران (1 کاربر 5)

1- میزان رضایت شما از کافی بودن اطلاعات ارائه شده از قطعه؟ (5)
2- میزان رضایت شما از ارتباط و پاسخگویی فرد رابط؟ (5)
3- میزان رضایت شما از همکاری شرکت متقاضی با شما؟ (5)
4- میزان رضایت شما از پایبندی به تعهدات این شرکت؟ (5)
5- میزان تأثیر این بخش در پیشبرد اهداف شما؟ (5)

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید