درباره ما

عایق سپاهان با هدف تولید عایق های نسوز و تأمین انواع و اشکال متفاوت از آنها تأسیس شده است.که صورت تخصصی و فنی با تکیه بر پایه دانش و تجربه علمی متخصصان مجرب خود این موفقیت کسب کرد که توانست پا به عرصه فعالیت های تولیدی و بازرگانی بگذارد و طی یک دهه فعالیت این موفقیت را کسب کردکه گام های مهم و مؤثری را در جهت رفع نیازمندیهای صنایع مختلف از جمله:آهن و فولاد،نفت و گاز وپتروشیمی،نیروگاه ها، سیمان و صنایع کانی غیر فلزی به انواع عایق های حرارتی نسوز بردارد. و همچنین این شرکت در زمینه ساخت انواع آجرهای عایق نسوز از جنس آلومینوسیلیکاتی و آلومینائی و همچنین ملات های مرتبط و جرم های نسوز(بتن) و عایق،پودرهای عایق الیافی فعالیت گسترده داشته و تأمین کننده نیازمندی های صنایع به انواع و اشکال عایق های الیافی ازجنس پشم سرامیک،پشم سنگ، پشم سرباره،پشم شیشه برای مصارف صنعتی وساختمانی می باشد.تولید محصولات این شرکت براساس استانداردهایDIN,JIS,ASTMتولیدو مطابقت های لازم را با استفاده از مواد اولیه داخلی با استانداردهای جهانی دارد.

خدمات ما

محصولات الیاف سرامیکی

الياف سراميكی فيبرهاي سيليكات آلومينيوم است كه از ذوب و دميدن مذاب كائولن با درصد آلو مينای زیاد و يا ماده مرسوم تری شامل تركيبی از پودر خالص آلومينا و سيليس مخلوط شده تشكيل گردیده است. ترکیب آلومينا و سيليس پس از ذوب دركوره قوس الكتريكي در دمايي حدود  ۲۰۰۰ºC بوسيله هواي فشرده دميده ميشوند و يا بروي غلتكهاي چرخان بوسيله نيروي گريز از مركز به الياف تبديل ميشوند. در وقت دمش، جريان مذاب به قطرات كوچكي تبديل مي شود كه در ادامه پروسه به صورت الياف كشيده ميشوند.

اين الياف خواص هاو طولهاي متفاوت حداكثر تا اندازه mm 50 و قطر تقريبي ۲ الي µm 3 دارند كه البته در روش سانتريفوژ ، اعمال نيروي گريز از مركز و دمش تواما” ، عمل ساخت الياف را تكميل كرده و طول الياف در اين روش mm 250 و قطر آن معمولا” همان ۲ الي µm 3 مي باشد . الياف تشكيل شده سفيد رنگ ، شيشه اي يا غير بلوري بوده (آمورف) و اين الياف مي توانند جهت ساخت انواع عايق هاي نسوز با شكل هاي متفاوت جهت كاربرد در دماي بالا تا  ۱۴۵۰ºC مورد استفاده قرار میگیرد.

محصولات پشم سنگ

از پشم سنگ برای عایق کاری حرارتی سطوحی که دمای آنها تا ۵۰۰ درجه سانتیگراد اختیار می کند و هم برای عایق کاری چند لایه کوره ها استفاده میشوند. عایقهای پشم سنگ به صورت مختلف تخته ای، پتویی (بلانکت)، لحافی رزین دار (فنو فلت)، عایق لوله ای پیش ساخته و همچنین به صورت فله ای خام (ایزوترم) ارائه می گردد.

همچنین این عایق هابه عنوان عایق صوتی و جهت جلوگیری از هدر رفت گرما در مصارف ساختمانی و نیز صنعتی  مورد استفاده قرار میگیرند.

تولید و تامین عایقهای حرارتی

 محصول عایق فنو فلت/Pheno Felt از پشم دارای رزین فنولیک مورد استفاده قرار میگیرد جهت ارتقاء استحکام مکانیکی و هم به عنوان عامل پیوند و این محصول صورت رول و یا قطعه ای (بسته به سفارش مشتری) و با پوشش های کاغذ کرافت و کاغذ آلومینیوم مسلح ویا تور سیمی در تلرانس ضخامت ۲۵ الی ۷۵ میلیمتر، دانسیته های ۳۰ الی ۶۰ کیلوگرم بر متر مکعب و عرض ۹۵۰ میلیمتر تا طولی برابر ۱۲ متر و برای سفارش مشتری قابل عرضه می باشد.

از ویژگی های مهم عایق لحافی رزین دار به ایستایی مؤثر آن در برابر حرارت تا دمای ۴۵۰ºc، انعطاف پذیری، وزن سبک، مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت به داخل عایق، مقرون به صرفه و مناسب به جهت استفاده در دماهای پایین و ... می توان نام برد.

جرم (بتن) ریختنی نسوز

جرم ‌نسوزعبارتند از؛ خاک‌های سیلیسی، خاک‌های اسپینل، جرم روکش تاندیش، جرم‌های آلومینایی و غیره میباشند. و هم مورد استفاده قرار میگیرد برای نسوزکاری کوره‌های القایی، پاتیل‌ها، تاندیش‌ها، ساخت بلوک‌های کوره، تعمیرات تاندیش، پاتیل و کوره. که اکثر جرم‌های ریختنی بر پایه سیمان‌های آلومینات کلسیم (CAC)میباشند.‌ که هیدراتاسیون سیمان سـریع بوده در وقت ترکیب کـردن جـرم ریختنـی بـا آب شـروع شـده و هیـدرات‌هـای مختلـف آلومینـات کلسـیم بـا دمـا تشکیل می‌شوند که به نسبت آب‌ و ناخالصی‌هـا بسـتگی دارد. رطوبت نسبی ‌و مقـدار SiO2/CaO فـاکتور بسـیار مهمـی در انـدازه گیـری‌ مقدار ویسکوزیته فاز مایع بوده که بر خـواص اسـتحکام گـرم و مقاومـت خمشـی نسـوز تـأثیرات زیـادی خواهـد ‌داشت.

جرم ریختنی نسوز شاموتی

 این جرمهای نسوز فشرده بصورت ترکیبات خشک آماده حاوی سیمان نسوز ترکیب با اگرگیت های شاموت می باشد.که جهت تولید انواع از مختلف بلوک ها و قطعات ریختنی و همچنین پوشش داخلی کوره های ذوب فلزات و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.

جرم ریختنی نسوز آلومینی

این جرمهای نسوز فشرده بصورت ترکیبات خشک آماده حاوی سیمان نسوز همراه با اگرگیت های آلومینی هستند. برای تولید انواع بلوک ها و قطعات ریختنی و همچنین پوشش داخلی کوره های ذوب فلزات و غیره مورد استفاده است.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : کمال روانبخش
تلفن : 3132213855
اصفهان

فرم تماس

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید