درباره ما

معرفی شرکت دانش بنیان آریا گستر تصفیه کیهان طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب صنعتی، کشاورزی و دریایی

شرکت آریا گستر تصفیه کیهان با سابقه 10 ساله، علاوه بر اینکه در زمینه طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب صنعتی، کشاورزی و دریایی فعالیت دارد، اقدام به نصب و راه اندازی این سیستم ها را در سراسر ایران می نماید. تمامی سیستمهای تصفیه آب این شرکت با رعایت استانداردهای جهانی و استفاده از تجهیزات بروز و با استفاده از کادری مجرب و متخصص انجام می شود.

هدف استفاده از آب شیرین کن های صنعتی

اکنون کشور با بحران کم آبی روبرو است و از طرفی هم تغییرات اقلیمی و افزایش جمعیت سبب کاهش ذخیره های آب شیرین شده است. اکنون استفاده از آب شیرین کن های صنعتی می تواند این بحران را تا حدودی برطرف نماید، چرا که علاوه بر اینکه می تواند آب شیرین را در اختیار صنعتگران در صنایع مختلفی همچون صنعت دام و طیور، كشاورزي، آزمایشگاهی، بیمارستانی، صنایع پتروشیمی، فولاد، داروسازی، باطری سازی، نساجی، کاغذسازی، رنگ‌ سازی، شيميايي، صنايع فلزي ريخته گري، صنایع غذایی، صنایع لاستیک و پلاستیک، صنايع برودتي و كولينگ تاور مبدل هاي حرارتي، تامین و تولید آب دیگ های بخار، تامین و تولید آب دستگاه دیالیز بیمارستانها، تهيه آب USP جهت مصارف پزشکی و قرار دهد، امکان بازگردانی پسماند آب مصرفی به چرخه تولید را دارد که موجب استفاده مکرر از آن می شود در نتیجه این مزیت هم به نفع طبیعت و هم مصرف کننده می باشد.

آشنایی با فرآیند اسمز معکوس در تصفیه آب

گروه مهندسین شرکت آریا گستر تصفیه کیهان با استفاده از به صرفه ترین سیستم تصفیه آب بنام اسمز معکوس  (RO)توانسته است رسوب گذاری، خوردگی و رشد مواد بیولوژیک را کنترل نماید و بدین صورت، سبب افزایش طول عمر دستگاه های موجود در کارخانه ها شود.

با استفاده از فرآیند اسمز معکوس (RO)که یکی از به صرفه ترین و اقتصادی ترین روشهای تهیه آب شیرین است، املاح معدنی و ناخالصی های آلی که در آب های شور وجود دارد، گرفته می شود. در این روش فشار بالا سبب حرکت معکوس جریان آب از درون فیلترهای نیمه تراوای اسمز معکوس (RO) از فشار اسمزی بالاتر به فشار اسمز پایین تر می شود. این فشار اسمزی به وسیله پمپ صورت می گیرد.

عمده فعالیت های شرکت آریا گستر تصفیه کیهان

1- تصفیه آب در صنایع نفت و پتروشیمی

آبی که در هنگام استخراج نفت از میادین نفتی درون خشکی تولید میشود، دارای ترکیبات محلول و معلقی است که می توان به روش بیولوژیکی آن را تصفیه کرد. البته روش های فیزیکی و شیمیایی هم به تنهایی یا در کنار روش بیولوژیکی جهت تصفیه این آبها استفاده می شود که هرکدام می تواند اهداف زیر را برآورده کند.

اهدافی که از تصفیه آب تولید شده در صنایع نفت و گاز داریم:

 • نفت زدایی
 • شیرین سازی و جداسازی نمک های محلول
 • سختی زدایی
 • جداسازی ذرات معلق و شن
 • حذف گازهایی مانند هیدروکربن‌های سبک، کربن دی‌اکسید و هیدروژن سولفید که به صورت محلول در آب وجود دارند.
 • جداسازی ترکیبات آلی

2- تصفیه آب در صنایع فلز و فولاد

از آنجایی که کیفیت شیمیایی آبی که در صنایع به خصوص صنعت فولاد استفاده می شود بسیار مهم است، تصفیه فاضلاب بسیار دارای اهمیت می باشد. چرا که در غیر این صورت صدمات زیادی به دستگاه ها و تجهیزات صنایع وارد می شود که از جمله آن رسوب گذاری و خوردگی است که به دلیل ترکیبات موجود در آب ایجاد می شود. 
مهمترین آلاینده هایی که در عملیات استخراج سنگ آهن و تولید محصول نهایی در آب پدید می آید، فلزات سنگین و اسیدیته می باشد که در صورتی که این آب تصفیه شود امکان استفاده مجدد دارد. 
شرکت آریا تجهیز گستر تاکنون پروژه های عظیم و زیادی را در زومه خود دارد که در هرکدام از آنها خدمات کاملی در زمینه استراتژی های مربوط به تامین آب مورد نیاز و همچنین تصفیه پساب صنایع به خصوص صنایع فولاد می باشد.

3- تصفیه آب در صنایع کشاورزی و گلخانه ای

فواید و مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب در صنایع کشاورزی و گلخانه ای:

 • کاهش میزان نمک موجود در سطح خاک و افزایش حاصلخیزی خاک
 • توسعه ریشه
 • کاهش قابل توجه میزان رسوبات در سیستم آبیاری به روش قطره ای
 • افزایش رشد گیاهان در نتیجه تقویت عمل فتوسنتز
 • کاهش مصرف آب
 • کاهش استفاده از سموم و کودهای شیمیایی
 • از بین رفتن زردی و پژمردگی برگها
 • و ...

زمانی که از آب نامناسب دارایTDS  بالا در کشاورزی استفاده شود، باعث می شود بازدهی محصولات را تا 50 درصد کاهش دهد. در واقع در آب کشاورزی میزان یون کلراید بالا است که موجب مسمومیت گیاهی، سوختگی و خشکیدگی نوک برگهای مسن و ریزش زود هنگام برگها می شود. همچنین ازت بالای آب هم تأثیرات منفی همچون مسمومیت گیاهی، کاهش بازدهی محصول را در پی دارد که نتیجه آن تولید محصول با کیفیت پایین می باشد.

4- تصفیه آب در صنایع دام و طیور

تصفیه آب مرغداری ها به روش RO چه مزایایی دارد:

 • یکی از دلایل مرگ و میر جوجه ها که درصد بالایی هم دارد استفاده از آب با TDS بالا می باشد. که در این روش املاح و ناخالصی های موجود در آب حذف می شود.
 • افزایش کارایی تجهیزات آبرسانی به جهت کاهش رسوبات
 • وجود املاحی مانند سدیم و پتاسیم در آب موجود دفع بالای آب بدن جوجه ها و افزایش رطوبت محیط میشود که رشد میکروب ها و افزایش تلفات جوجه ها را در پی خواهد داشت که تصفیه آب باعث حذف این املاح می شود.
 • کاهش اختلالات استخوانی و شکنندگی جوجه ها و افزایش تراکم استخوان های آنها در اثر استفاده از آب تصفیه شده
 • و ...

استفاده از دستگاه آب تصفیه و شیرین کن در صنعت دامداری چه مزایایی دارد:

 • از بین رفتن باکتری ها و کلیفرم موجود در آب و کاهش تلفات دام
 • حذف نیترات و جلوگیری از خفگی دام
 • افزایش کیفیت شیر در اثر کاهش می میزان باکتری های موجود در شیر
 • کاهش میزان قابل توجه استفاده از داروهای دامپزشکی و آنتی بیوتیکها
 • کاهش میزان ابتلا دام به بیماری در اثر استفاده از آب تصفیه شده که منجر به افزایش مقاومت بدن دام می شود.
 • و ...

5- تصفیه آب در صنایع پزشکی و داروسازی

در صنعت داروسازی از آبهای مختلفی استفاده می شود که برا برای تزریق و انجام تحقیقات استفاده می شود. از جمله آنها شامل آب WFI (برای تزریق)، آب PW (آب خالص) و آب HPW (فوق خالص) می باشد که همه آنها باید دارای استانداردهای بالای تصفیه آب باشند.

6- تصفیه آب در صنایع کاشی و سرامیک، نساجی و رنگ رزی، غذا و نوشیدنی

در صنعت کاشی و سرامیک از روش اسمز معکوس جهت تصفیه آب استفاده می شود چرا که استفاده از آب باکیفیت برای آماده سازی مواد اولیه در این صنعت بسیار حائز اهمیت می باشد.

استفاده از دستگاه های تصفیه کننده آب مصرفی چه مزایایی در صنعت کاشی و سرامیک دارد:

 • آبی که به روش اسمز معکوس تصفیه می شود به عنوان یک ماده خام در صنعت کاشی و سرامیک استفاده می شود که مقدار آن در فرآیندهای مختلف متفاوت است.
 • آب تصفیه ای که از دستگاه RO خارج می شود به مخلوط اضافه می شود و بدنه سرامیک را می سازد و از طرفی هم منجر به مشکلات فاضلاب نمی شود.
 • آب خروجی از دستگاه RO به جهت کیفیت خوبی که دارد سبب رسوب گذاری در مبدل های حرارتی نمی شود و در سیستم های خنک کننده هیدرولیک و کمپرسورها و غیره نیز استفاده میشود.

در صنایع نساجی و رنگ رزی، برای کارخانه های نساجی و ریسندگی استفاده از آب با خلوص و کیفیت بالا بسیار حائز اهمیت است. خصوصا وجود مقدار زیاد آهن در آب مصرفی این صنایع منجر به ایجاد لکه بر روی پارچه می شود. در صنعت نساجی از مواد شوینده مانند صابون استفاده می شود که در صورتی که از آب سخت که دارای مقادیر بالای آهن، آلومینیوم، کلسیم و منیزیم می باشد، استفاده شود، باید از مقادیر بیشتر صابون استفاده کرد. که این مورد باعث می شود صابون نامحلول بر روی پارچه ها باقی مانده و سبب  ایجاد لکه هایی بر روی پارچه شود.

در صنایع غذایی و نوشیدنی از دستگاه تصفیه آب صنعتی RO استفاده می شود. کارخانه های تهیه و تولید کننده مواد غذایی و نوشیدنی باید از آب قابل شرب و با کیفیت بالا استفاده نمایند زیرا که مستقیما با سلامتی انسان در ارتباط است.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب در صنایع غذایی:

 • کیفیت و طعم بهتر غذا و نوشیدنی ها
 • تأمین آب شرب موردنیاز
  افزایش تولید محصولات و افزایش بهره وری دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده
  کاهش هزینه های تولید محصول در نتیجه استفاده صحیح از آب و پساب
  و ...

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : علی اسدی
سایت : www.aryagtk.ir
يزد - بلوار استقلال - خ طوس - بلوار سلك باف - جنب برجك نگهباني سلك باف

فرم تماس

نظر کاربران

میانگین نظرات کاربران (1 کاربر 5)

1- میزان رضایت شما از کافی بودن اطلاعات ارائه شده از قطعه؟ (5)
2- میزان رضایت شما از ارتباط و پاسخگویی فرد رابط؟ (5)
3- میزان رضایت شما از همکاری شرکت متقاضی با شما؟ (5)
4- میزان رضایت شما از پایبندی به تعهدات این شرکت؟ (5)
5- میزان تأثیر این بخش در پیشبرد اهداف شما؟ (5)

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید