درباره ما

آشنایی با شرکت دانش بنیان آساك (تنها سازنده گیربکس های دور متغیر در ایران)

شرکت آرمان سازندگی اندیشه های کلان (آساك) در آغاز فعالیت خود در سال 1385، ابتدا با عنوان شرکت تعاونی تولیدی جوانان کوشاك آساك در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات کشاورزی و همچنین فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در استان مشهد وارد حوزه صنعت شد. هم چنین شرکت آساک توانست در سال 1388 تاییدیه دانشگاه فردوسی مشهد را مبنی بر دانش بنیان بودن شرکت را دریافت نماید. 
نیروی انسانی مجرب، توانمند و متخصص این مجموعه با مدیریت جناب مجتبی پاکباز که در بخش متخصصان سامانه شمستا حضور دارند، اکنون با تکیه بر تخصص نیروهای انسانی خود و تجهیزات کارگاهی و به روز صنعتی، در زمینه های مختلف از جمله طراحی و ساخت ماشین های مخصوص ، انواع سیستم های انتقال قدرت و مولدهای قدرت و به عنوان تنها تولید کننده گیربکس های سیاره ای در کشور در حال فعالیت می باشند. همچنین اجراء و مدیریت پروژه های صنعتی در داخل و خارج از كشور و با رعایت اصول فنی، كيفی و اقتصادی از جلمه فعالیتهای دیگر آساک می باشد.

آشنایی با فعالیتهای شرکت آساک

1- طراحی و ساخت ماشین های مخصوص

یکی از فعالیت های اصلی شرکت آساک، طراحی و ساخت ماشین آلات خاصی است که در برخی مواقع ممکن هست حتی ابتکاری و متناسب با نیاز مشتری باشد. در صورتی که دستگاهی در صنعت شما دچار مشکل شد به گونه ای که به دلیل شرایط تحریم نتوان نمونه دیگری از آن را تامین کرد، شرکت آساک آمادگی دارد تا عملیات طراحی تا ساخت آن را در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت انجام دهد.

برخی از این ماشین آلات مخصوص می تواند شامل موارد زیر باشد:

1- در تمامی کارخانجات کشور شامل:

 • - ماشین آلات مکانیزه کارخانجات
 • - جیگ و فیکسچرهای مکانیزه
 • - ماشین های تست: سنجش کیفیت محصولات کارخانه با استفاده از ماشین آلات تست، می تواند منجر به راه حل های خوبی برای بهبود وضعیت تولید باشد.
 • - حتی در صورتی که نیاز به ایجاد مکانیزم جدیدی دارید که هنوز نمونه ماشین آلات آن ساخته نشده، مهندسان آساک آمادگی دارند تا با طرحهای ابتکاری، آن را طراحی، ساخته و راه اندازی نمایند.

2- سیستم های موجود یا ابتکاری در صنایع حمل و نقل کشور

 • - خودروسازی
 • - صنایع هوافضا
 • - صنایع ریلی
 • - قایق های تندرو و مکانیزم ها و ماشین های صنایع دریایی

3- ماشین آلات موجود در صنایع تولید برق

 • - توربین های باد
 • - دیزل ژنراتورها
 • - نیروگاه های آبی ، گازی و بخار

4- صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی

 • - پمپ های تولید و انتقال نفت و مشتقات آن
 • - کمپرسورهای تزریق ، استخراج ، تخلیه ، خنک کننده ، انتقال گاز
 • - شیرهای مخصوص برای کنترل سیال گاز یا مایع و با استفاده از طرح های ابتکاری
 • - انواع ماشین آلات کشاورزی از خاکبرداری تا برداشت محصولات

5- مکانیزم ها و ماشین آلات انرژی های نو

6- ماشین های مخصوص راه سازی و ساختمان سازی

7- طراحی و ساخت انواع ماشين مخصوص CNC

در شرکت آساک تمامی مراحل طراحی و ساخت ماشین آلات مطابق با فرآیندهای زیر انجام می شود:
- خدمات مشاوره ای: برای ساخت نمونه اولیه مواردی شامل جمع آوری اطلاعات، امکان اجرایی شدن، طراحی و ساخت و تست نمونه آزمایشگاهی و در نهایت پیشنهاد قیمت برای ادامه کار پروژه و تعیین مدت زمان نیاز برای عملیات ساخت و لیست تجهیزات 
- طراحی فیزیکی: در ابتدا طرح اولیه که می تواند مشابه نمونه موجود و یا ابتکاری باشد تهیه میشود و در ادامه انتخاب تجهیزات و قطعات مورد نیاز ، مدل سازی سه بعدی توسط نرم افزار CATIA ، انجام محاسبات ساختاری ، تحلیل المان محدود ، تهیه Bill Of Material – BOM و انتخاب مواد ، طراحی مکانیزم ایمنی شامل امنیت مکانیکی ، دسترسی به توقف الکترونیکی و نیز جانمایی قطعات در فضای مورد نظر و تهیه برنامه و نقشه ساخت
- طراحی الکتریکی: مهندسان الکترونیک و هوش مصنوعی آساک در ادامه مکانیزم های اجرایی، برنامه نویسی و کنترل کل سیستم را انجام میدهند.
فرآیند ساخت: شامل ماشین کاری قطعات تا دقت 0.001 میلی متر ، عملیات حرارتی به روش های مختلف و متناسب با نیاز ، استفاده از فرآیندهای به روز برش ، جوش و سایر فرآیندهای ساخت

2- طراحی و ساخت سیستم های انتقال قدرت

حوزه فعالیت آساک در زمینه سیستم انتقال قدرت:

1- طراحی و ساخت کوپلینگ با ظرفیت انتقال قدرت متغیر

کوپلینگ های دور متغیر آساک هم صنایع کوچک (در حد ۱۰ کیلووات) و هم صنایع عظیم (تا ۱۰ مگاوات) را پوشش می دهد. از این کوپلینگ ها در صنایعی که نیاز به انتقال قدرت بصورت متغیر و پیوسته دارد، استفاده میشود. شرکت آساک برای اولین بار در ایران کوپلینگ های انتقال توان با ظرفیت متغیر در انواع هیدرودینامیك، هیدرواستاتیك، الکترومغناطیس، الکتریکی و … را براساس ظرفیت انتقال توان سفارشی طراحی و اجرا می کند.
2- طراحی و ساخت محدود کننده گشتاور Torque Limiter

در صورتی که میزان گشتاوری که به سیستم وارد میشود آنقدر افزایش یابد که از میزان تحمل سیستم تجاوز کند می تواند سبب آسیبهایی به سیستم شود. به این منظور از محدود کننده گشتاور استفاده می شود که دستگاه توسط Torque Limiter میزان گشتاور انتقالی را در یك بازه معین محدود کرد. شرکت آساک یکی از محدود شرکتهایی است که در زمینه تولید این گشتاورهای محدود کننده پیشتاز میباشد.
3- طراحی و ساخت سیستم انتقال قدرت معمولی دور بالا تا دور RPM 10000

گیربکس یکی از سیستمهای انتقال قدرت است که در این زمینه تیم متخصص آساک توانایی طراحی و ساخت سیستم های انتقال قدرت دور بالا (افزاینده و کاهنده دور) تا 10000 دور بر دقیقه را دارا می باشند. هرچه کیفیت چرخ دنده ها، روانکارها و شفت های بکار رفته در گیربکس بالاتر باشد موجب افزایش طول عمر، راندمان و کارایی گیربکس خواهد شد و از طرفی هم موجب کاهش دما و نویز می شود.

3- طراحی و ساخت مولدهای قدرت

یکی از زمینه های تحقیقاتی شرکت آساک در زمینه موتورهای احتراق داخلی (مولدهای قدرت) است. متخصصان آساک در زمینه پس از 4 سال تلاش بی وقفه در زمینه موتورهای دیزل توانست پمپ انژکتوری فشار قوی (CIP) را طراحی نماید. این پمپ در حالت آزمایشگاهی و تست موتوری به  1/5 (یک پنجم) پمپ های متداول امروزی شرکت های معتبری چون Bosch رسیده است.

در طرح ابتکاری چهار سیلندر در دو سیلندر شرکت آساک، 4 محفظه احتراق در دو سیلندر جانمایی شده و همانند یک موتور 4 سیلندر ، چهار احتراق در هر دو دور گردش میل لنگ خواهیم داشت. این کاهش تعداد سیلندرها موجب می شود که اصطکاک دو سیلندر ، پیستون و رینگ های متحرک و نیز طول میل لنگ و تعداد یاتاقان ها کاهش یافته و علاوه بر افزایش راندمان ، نسبت تولید توان به وزن نیز افزایش یافته است. این طرح ابتکاری آساک جزو فناوری های دانش بنیان این شرکت محسوب می گردد.

محصولات تولیدی شرکت آساک

1- ساخت انواع ماشین آلات مخصوص CNC شامل:

 • طراحی و ساخت انواع دستگاه تراشهای سنگين كاروسل عمودی CNC
 • طراحی و ساخت دستگاه CNC پرينت اسپری پلاسما متال
 • طراحی و ساخت دستگاه CNC پرينت ماسه

2- ساخت اسپری پلاسما متال

3- طراحی و ساخت انواع ابزار و هلدر

4- تولید گیربکس سیاره ای

5- پمپ انژکتوری تراکمی CIP

6- طراحی و ساخت ترمز مغناطیسی دوار

7- طراحی و ساخت انواع مولتی اسپیندل

برخی از اختراعات شرکت آساک

ثبت اختراع پمپ انژکتور فشار قوی دیزل با توان مصرفی کم (CIP)
ثبت اختراع سیستم انتقال قدرت متغیر پیوسته (CVT) با ایده ای بدیع و متمایز
ثبت اختراع سیستم ترمز مغناطیسی دوار با آهنربای غیر دائم و خاصیت ضد قفل
ثبت اختراع سیستم امنیتی و ایمنی خودرو و سرنشینان
ثبت اختراع سیستم جذب انرژی ضربه برای فرود سفینه و فرود اضطراری هواپیما و کشتی های یخ شکن
ثبت اختراع موتور احتراق داخلی کاملا دوار با توان و بازدهی بالا
ثبت اختراع موتور چهار زمانه چهارسیلندر در دو سیلندر
ثبت اختراع تراکتور تمام هیدرولیک و ضد واژگونی وشیب رو
ثبت اختراع سیستم انتقال قدرت هیدرولیک
ثبت اختراع فنر و کمک فنر مغناطیسی
ثبت اختراع دستگاه علوفه خردکن تمام اتوماتیک

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : مجتبی پاکباز

فرم تماس

نظر کاربران

میانگین نظرات کاربران (2 کاربر 5)

1- میزان رضایت شما از کافی بودن اطلاعات ارائه شده از قطعه؟ (5)
2- میزان رضایت شما از ارتباط و پاسخگویی فرد رابط؟ (5)
3- میزان رضایت شما از همکاری شرکت متقاضی با شما؟ (5)
4- میزان رضایت شما از پایبندی به تعهدات این شرکت؟ (5)
5- میزان تأثیر این بخش در پیشبرد اهداف شما؟ (5)

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید