درباره ما

شرکت فناوری کهربا، در سال 1390 با ساخت دستگاه EMC Camera فعالیت خود را آغاز نمود و در سال 1391 به عضویت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران درآمد. سپس با ساخت دستگاه ضخامت سنج لایه های نازک با استفاده از پراش فرنل از پله های فازی و همچنین دستگاه ارتعاش سنج از راه دور با استفاده از تکنیک ماره وارد حوزه کاری اندازه گیری شد. همچنین دستگاه رویه نگار سطح را در سال 1393 معرفی نمود. این شرکت با همکاری با خبرگان دانشگاه های معتبر کشور توانست محصولاتی را تولید کند که مشابه خارجی ندارند و از لحاظ هزینه تمام شده، خدمات پس از فروش و کیفیت و دقت اندازه گیری دارای مزیت رقابتی هستند. این شرکت، مدیریت دانش را در اولویت سیاست های خود قرار داده و سرمایه اصلی آن متخصصین دانشگاهی هستند. چشم انداز شرکت فناوری کهربا کسب سهم چشمگیر از بازارهای جهانی در حوزه اندازه گیری با استفاده از روش های اپتیکی است تا از این طریق علی رغم صادرات، اشتغال زایی و سهیم بودن در رشد اقتصادی در بازگشت سرمایه ارزشمند دانش به کشور نیز نقش داشته باشد. در همین راستا شرکت ماموریت سازمانی خود را تولید دستگاه های اندازه گیری با دقت بالا، بدون مشابه خارجی، و استفاده از دانش خبرگان کشور انتخاب کرده است.
حضور در نمایشگاه های بین المللی:27 دفعه 
مشتری صنعتی:13 عدد
پروژه تحقیقاتی:25 عدد
مشتری دانشگاهی:16 عدد
انواع مقالات شرکت فناوری کهربا:
مقاله ارتعاش سنج
ضخامت سنج لایه های نازک 1
ضخامت سنج لایه های نازک 2
ضخامت سنج لایه های نازک 3
دستگاه ارتعاش سنج

مشتریان شرکت ما:
دانشگاه شهید چمران اهواز
دانشگاه شیراز
دانشگاه فردوسی مشهد
دانشگاه قم و تهران 
دانشگاه صنعتی امیر کبیر
شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران
شرکت کارآفرینی و فناوری کفا
پژوهشگاه مواد و انرژی

خدمات ما

ارائه محصول دوربین خارپشتی

دوربین علمی با قابلیت نصب به رایانه جهت تصویربرداری های علمی

مزایا:

دوربین علمی با داده های قابل اعتماد با قابلیت اتصال به کامپیوتر (USB2)

 • حساسیت دوربین به شدت خطی است که این قابلیت امکان استفاده در پروژه های نورسنجی و اپتیکی را ایجاد می کند
 • امکان تصویربرداری از پدیده های اپتیکی با توجه به سرعت بالای شاتر (0.0001)
 • امکان هماهنگی و اجرا با نرم افزارهای برداشت تصویر مانند ICAP, SHARPCAP
 • امکان ثبت ویدئو با سرعت 30 فریم بر ثانیه (480*640)
 • ارائه دو مدل با سنسورهای SONY, SHARP
 • امکان اتصال انواع فیلتر و عدسی

کــاربــــــــردها:

تصویربرداری های علمی

آزمایشگاه های فیزیک، اپتیک، برق و مکانیک

قابلیت اتصال به میکروسکوپ

 • قابلیت اتصال به تلسکوپ با کانکشن استاندارد C-Mount
 • استفاده شده در دستگاه ضخامت سنج لایه های نازک (دارای تاییدیه از ستاد نانو)
ارائه محصول ضخامت سنج لایه های نازک

اندازه گیری ضخامت لایه های نشانده شده بر روی سطوح تا دقت 2 نانومتر

این دستگاه با بررسی داده های ناشی از پراش فرنل از پله فازی ضخامت لایه های نشانده شده بر روی سطوح را با دقت حداکثر 2 نانومتر اندازه گیری می کند.
لیــــــزر با توان 5 تا 15 میلی وات جهت تامین نور (با دو طول موج در دستگاه اول)، مـــوازی ساز نـــور شامل دو عدسی و یک پین هل (Pin hole) با دقت هم خطی 5 میکرون، گونیـــــومتر دارای دقت حداقل 1 دقیقه در زاویه به همراه بازوی تغییرات 1 به 2 برای CCD ، موتــــور برای تغییرات زاویه و مشاهده دیجیتال زاویه (Encoder)، نگهــدارنـده سه محوری نمونه و دوربین، دوربین دارای اندازه پیکسل 5 میکرون، کاور دستگاه دارای طراحی ترکیبی فلز و پلاستیک، نـرم افزار پردازش تصاویر و اعلام ضخامت از اجزای تشکیل دهنده دستگاه هستند.
مزایا:
عدم حساسیت به نوسانات مکانیکی بر خلاف سایر روش ها

 • عدم نیاز به کالیبراسیون دائمی بر خلاف سایر روش ها
 • محدوده کاری وسیع تر نسبت به سایر روش ها (نانومتر تا چند میکرون)
 • علم و تکنولوژی ساخت کاملاً بومی
 • عدم نیاز به پارامتر ورودی
 • سهولت کار با دستگاه
 • کــاربــــــــردها:

انـدازه گیری ضخامت در مولتـــی لایــه ها، فیــــلتـرهای اپــتیکی و دیــکروئیک ها ، صنایع نـظامی و الکتـرونیکی، لایـــه نشانی، صنعت نیــمه هادی، سلولهای خورشیدی میــکرو الکتــرونـیک، mems & nems، صنعت سنــسورسازی و غیره

ارائه محصول دستگاه موازی ساز نور

دستگاه موازی ساز نور یا Beam Expander با ساختار 4 میله ای و نگهدارنده های عدسی، منبع تغذیه و فیلترهای مختلف توان موازی سازی نور با استفاده از عدسی های مختلف را دارا می باشد.
موازی ساز نور شامل دو عدسی با دقت هم خطی 10 میکرون است که نور موازی می سازد. همچنین دستگاه دارای پایه ای قابل تنظیم جهت ارتفاع است که در هنگام سفارش ارتفاع مشخص می گردد.
نـمونه مورد بررسـی بر روی استیج در یک راستـا حرکت می کند و سنسور نیز بر روی استیـج دیـگر به صورت عمود بر نمونه حرکت می نماید که ترکیب این دو حرکت می تواند سطح نمونه را روبش کند. با توجه به محدودیت مکانیکی دقت روبش یک میــکرومتـر است.
مزایا:

قابلیت افزودن پین هل (Pin Hole)

 • قابلیت افزودن فیلتر، شکاف، پلاروئید
 • امکان کار با هر گونه منبع نور
 • قابلیت تغییر بزرگنمایی
 • قابلیت استفاده از عدسی ها با فواصل کانونی متفاوت
 • امکان نصب در دستگاه های مختلف به دلیل امکان انتخاب ارتفاع های متفاوت
ارائه محصول دوربین میکروسکوپ الکترونی

ثبت تصاویر و شدت تابش های ناشی از انواع تشعشعات پر انرژی

دوربین های سریEMC برای ثبت تصاویر و شدت تابش های ناشی از انواع تشعشعات پرانرژی طراحی شده اند. در این دوربین ها هر یک از انواع تشعشعات با استفاده از پرده فسفرسانس مخصوص به خود به تابش نور مرئی تبدیل می گردد و تصویر حاصل توسط سیستم اپتیکی بسیار دقیق و حساس بر روی سنسور CCD با کیفیت بالا، نسبت سیگنال به نویز بسیار بالا و بازه دینامیکی وسیع ثبت می گردد.
در حال حاضر نـمونه این تجهیز با استفاده از پرده فـسفرسانس بسیار مقاوم و با بــازده نــوری بالای Ce:YAG و سنسور بسیار بزرگ KODAK KAF-16803 با عمق خاکستری 16 بیتی که تا دمای بسیار پایین سرد شده است برای استفاده به عنوان دوربین دیجیتال میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM) ساخته شده و آماده ارائه به مراکز علمی است.
این دوربین به طور مستقیم قابلیت نصب بر روی فلنج های شش سوراخ تعبیه شده در زیر اغلب میکروسکوپهای موجود را دارا می باشد. در میکروسکوپهایی که دارای این نوع فلنج نیستند نیز امکان نصب در زیر دستگاه با کمک فلنج واسط وجود خواهد داشت.
همچنین در صورت تمایل مصرف کننده امکان طراحی سیستم نصب در بالای ستون میکروسکوپ برای افزایش میدان دید در مقابل از دست دادن بزرگنمایی و توان تفکیک وجود دارد.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

تلفن : 02186094102
تهران

فرم تماس

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید