درباره ما

با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده توسط وزارت صنایع و معادن در راستای تحقق برنامه چهارم، مقرر شده است که تا سال 1400 تولید فولاد خام سالانه فعلی کشور از میزان 8,5 میلیون تُن به 28 میلیون تُن و 35 میلیون تُن انواع محصولات نهایی افزایش داده شود. یکی از محصولات عمده مورد تقاضای بازار مصرف داخلی که از موقعیت بسیار مناسب صادراتی نیز برخوردار می‌باشد، ورقهای تولید شده در نورد سرد می‌باشد. این نوع ورق در صنایع زیر‌بنایی کاربُردهای فراوان دارد. در حال حاضر میزان نیاز بازار داخلی به این نوع ورق حدود 1,5 میلیون تُن در سال است که با توجه به تولید داخلی این ورق در واحدهای موجود، حدود 800 هزار تُن در سال از کشورهای مختلف واردات انجام می‌شود. بر اساس بررسی‌های انجام شده، میانگین تقاضای بازار تا سال 1400 به حدود چهار میلیون تُن در سال خواهد رسید. تقاضای بازار داخلی ایجاب می‌نماید که هر چه سریعتر نسبت به احداث طرح اقدام تا از واردات محصولات مشابه آن که مستلزم صرف هزینه ارزی قابل توجه می‌باشد، جلوگیری بعمل آید.

شرکت فولاد غرب آسیا به اهتمام سرمایه‌گذاران خصوصی و با تکیه بر تجربه‌ی مدیران ارشد فولاد مبارکه در سال 1383 برای اجراء پروژه نورد ورق سرد به ظرفیت 550،000 تن در سال با ضخامت نهایی 0,18 تا 3 میلیمتر، عرض 600 تا 1700 میلیمتر و وزن هر کلاف 6 تا 30 تن با استانداردهای بین‌المللی، در زمینی به مساحت 53 هکتار و زیربنای 40،000 متر مربع در استان قم، 30 کیلومتری شهرستان دلیجان تاسیس شد. عمده‌ی محصولات این پروژه در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، پوشش ساختمان‌ها، ورق‌های رنگی، ورق‌های گالوانیزه، قوطی‌سازی برای صنایع بسته‌بندی مانند رنگ روغن‌های صنعتی، کنسروسازی و غیره مصرف می‌شود.

خدمات ما

خط نورد سرد

ظرفیت تولید سالانه:
مجموع تولید خطوط نورد سرد 500000 تن در سال می باشد که سهم نورد یک 300000 تن و نورد دو 200000 تن در سال است.

واحد تولید آب RO و DM

این واحد شامل دستگاه تولید آب صنعتی به ظرفیت 82 متر مکعب بر ساعت و با راندمان 90% و EC  آب خروجی کمتر از 200 میکرو زیمنس سانتی متر است  که آب مورد نیاز واحد های برج خنک کننده، تولید بخار، شستشوی الکترولیتیکی، بازیافت اسید، اسیدشویی را فراهم می کند. دستگاه تولید آب فوق خالص (DM) با ظرفیت 7.5 متر مکعب بر ساعت و راندمان %55 و EC آب خروجی کمتر از 9 میکروزیمنس بر سانتی متر، آب فوق خالص واحد های نورد 1 و2، تعمیرات غلتک و تولید هیدروژن را تامین می کند.

این واحد از دو قسمت پیش تصفیه و تصفیه اصلی تشکیل شده است. جریان خوراک (FEED) ورودی، ابتدا وارد قسمت پیش تصفیه می شود ، هدف پیش تصفیه اصلاح پارامتر های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی آب به دلیل محدودیت های طراحی سیستم های تصفیه غشایی می باشد. آب وارد شده به این واحد از نوع لب شور (Brackish) بوده که در ابتدا از فیلتر های شنی عبور می کند. جنس شن موجود در این فیلتر ها از نوع سیلیس و آنتراسیت می باشد و باعث کاهش کدورت، ذرات معلق وکلوئیدی موجود در آب می شود.

سپس این آب وارد فیلتر های کربن فعال گرانولی (GAC) جهت حذف طعم، بو، کلر، مواد آلی و نیز حذف مواد اکسنده می شود.

واحد اسید شویی

ظرفیت تولید سالانه:
 550000 تن برای کلاف مرجع ضخامت 2 میلیمتر، عرض 1250 میلیمتر و وزن 20 تن
*** به ازای میکس های مختلف، ظرفیت تولید افزایش یا کاهش می یابد.

کلاف خام (فول هارد)
کلاف اسکین پاس شده

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : غلامرضا خلیقی
تلفن : 02188207300-5
تهران خیابان گاندی

فرم تماس

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید