درباره ما

آزمایشگاه متالورژی حامیران،وابسته به شرکت حامی آلیاژ آسیا،با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی روز دنیا با تکیه بر دانش فنی و علمی پرسنل خود،آمادگی ارائه خدمات آزمایشگاهی و مشاوره  های فنی مهندسی به پژوهشگران و فعالان صنایع مختلف کشور را دارد.
این مرکز به عنوان يكي از كارآمدترين مراجع براي ارائه خدمات آزمايشگاهي در زمينه انجام آزمون‌هاي شيميايي، مکانيکي و غیر مخرب روي نمونه‌هاي فلزي، با استفاده از روش هاي استاندارد ملي و بين المللي مانند  ISIRI, ASTM, ISO قابليت اطمينان به نتايج و رديابي داده‌هاي آزمون خود را از طريق ارائه خدمات آزمايشگاهي با کيفيت و به كار‌گيري رويه‌هاي حرفه‌اي مناسب و روش‌هاي استاندارد ملي و بين‌المللي به مشتريان خود نشان مي‌دهد.
با توجه به حساسیت امر و صحت نتایج ارائه شده و همگام سازی با الزامات بین المللی، این آزمایشگاه موفق به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت به شماره ثبت 845 از موسسه ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و موسسه صنایع دفاعی ایران گردید است.

خدمات ما

آزمایشگاه اسپکترومتری نشری:
  • این روش متداول ترین نوع آنالیز به منظور اندازه گیری عناصر موجود در نمونه های فلزی می باشد.
  • اساس کار آین آزمون بر مبنای نشر نوری می باشد. دراین روش سطح آماده سازی شده نمونه تحت یک شرایط ولتاژ بالا برانگیخته می گردد. که موجب تولید نور با طول موج معین از اتم های موجود در عناصر مختلف می شود.با انداه گیری این طول موج نشر شده، غلظت عناصر موجود در نمونه تعیین می شود.
  • آزمایشگاه کوانتومتری این مجموعه با دراختیار داشتن مدرن ترین دستگاه های کوانتومتری و کارشناسان مجرب، قادر به آنالیز شیمیایی فلزات و تقارب آن ها با انواع استاندارد های معتبر بین المللی در کوتاه ترین زمان ممکن و بالاترین دقت است.
آزمایشگاه های مکانیکی:
  • عملکرد موفقیت آمیز فلزات در برآورده ساختن نیاز های طراحی ،شرایط کاری خاص و امکان تولید در ابعاد مناسب به میزان بسیار زیادی به خواص مکانیکی آن ها بستگی دارد که به منظور بررسی این خواص از آزمون های مکانیکی استفاده می شود.
  • آزمایشگاه مکانیکی حامیران مجهز به دستگاه آزمون کشش با ظرفیت 100تن جهت کشش نمونه های فلزی آهنی و غیر آهنی بدون وجود محدودیت در شکل و اندازه نمونه های اولیه ،می باشد. همچنین به واسطه طراحی و تولید فک های مخصوص،این بخش امکان کشش کلیه سایز های پیچ و مهره را دارد.
آزمایشگاه متالوگرافی:

آزمون متالوگرافی یکی از آزمون های مهم جهت تایید مواد و کنترل کیفیت حین تولید و طراحی و مهندسی معکوس قطعات صنعتی می باشد. یکی از مزیت های این روش این است که کارشناسان صنایع مختلف با استفاده از تحلیل ساختاری میتوانند میزان شکست یا خوردگی در قطعات تولید شده یا نورد شده و هم چنین میزان سختی قطعاتی که محدودیت ابعادی و یا عدم امکان نمونه برداری مجدد یا تخریب نمونه دارند را مشاهده کرده و بررسی نمایند. متالوگرافی در مفهوم کلی عبارتست از آماده سازی نمونه ها به منظور بررسی میکروسکوپی و مطالعه ریزساختار مواد و تعیین خواص فیزیکی و مکانیکی آنها.

آزمایشگاه های میکروسکوپ الکترونی(SEM):

هرگاه الکترون هایی با انرژی بالا به یک نمونه جامد برخورد کنند،موجب تولید اشعه X مشخصه اتم های موجود در نمونه می شود.در میکروسکوپ الکترونی یک پرتو الکترونی به نمونه می تابد.الکترون شتاب داده می شود .سپس 2 یا 3 عدسی متمرکز کننده پرتو الکترونی را کوچک می کند تا حدی که در هنگام برخورد با نمونه قطر ان حدودا بین 2 تا 10 نانومتر است.

آزمایشگاه خوردگی:
  • بسیاری ازمحصولات فلزی به دلیل کاربردشان در شرایط خاص باید از لحاظ مقاومت به خوردگی تحت آزمون قرار گیرند.
  • آزمون سالت اسپری یک روش آزمون استاندارد برای ارزیابی میزان خوردگی فلزات رنگ خورده و پوشش داده شده است که بوسیله ایجاد شرایط خوردگی تسریع شده در دستگاه سالت اسپری می توان میزان حفاظت سطح پوشش در برابر خوردگی را مورد بررسی قرار داد.
آزمایشگاه های آزمون های غیر مخرب:

آزمون های غیر مخربNDT) )، روش هایی جهت تشخیص عیوب و نواقص سطحی و داخلی قطعات بدون ایجاد آسیب و تخریب در آنها هستند و نقش بسیار مهمی را در تضمین کیفیت و ایمنی قطعات و تجهیزات دارند. با استفاده از تست های غیر مخرب، می توان عیوب موجود در قطعات از جمله تخلخل ها و حفره های داخلی، ترک ها، ناخالصی ها، ناپیوستگی های سطحی و داخلی و انواع عیوب دیگری که در حین تولید و یا کار با آنها ایجاد می شود، را بررسی و آشکار نمود. استفاده از تکنیک‌های غیر مخرب و روش‌های آن توسط کارشناسان مجرب و دارای گواهینامه های سطح دو و سه بین المللی، باعث صرفه‌جویی با ارزش و گارانتی کیفیت سیستم‌ها و محصولات مهندسی شده، می گردد و محققان و مهندسان را قادر می سازد تا یکپارچگی قطعات و ویژگیهای آن را مورد ارزیابی قرار دهند.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

تلفن : 66193963 - 021
تهران

فرم تماس

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید