درباره ما

معرفی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق فعال در زمینه اکتشاف معادن سنگ آهن و تولید کننده کنسانتره آهن و گندله

شرکت سهامی خاص سنگ آهن مرکزی ایران با توجه به وجود معدن چغارت در 10 کیلومتری شمال بافق و در حاشیه کویر مرکزی ایران و ۳۸ آنومالی دیگر سنگ آهن با ذخیره حدود ۱٫۷ میلیارد تن در منطقه بافق، تأسیس و عملیات بهره برداری از معدن چغارت با ذخیره ای معادل ۱۷۷٫۲ میلیون تن شامل ۱۰۷ میلیون تن B.F و ۷۰٫۲ میلیون تن سنگ آهن پر فسفر و کم عیار، جهت تأمین سنگ آهن مورد نیاز ذوب آهن اصفهان شروع شد.

ارتفاع اولیۀ تودۀ چغارت ۱۲۸۶ متر از سطح دریا و حدود ۱۵۰ متر از سطح منطقه اطراف بوده است. معدن سنگ آهن مرکزی بافق، از طریق راه آهن سراسری به طول ۱۰۰۰ کیلومتر با تهران ، ۴۷۰ کیلومتر با ذوب آهن اصفهان و ۶۱۰ کیلومتر از طریق سیرجان به بندرعباس ارتباط دارد. بهره برداری از این معدن در سال 1350 آغاز شد. این معدن از نظر کمیت و کیفیــت سنگ آهن، بهترین معدن ایران تشخیص داده شده است که عملیات اکتشاف تکمیلی و تجهیز آن همزمان با اکتشاف سایر معادن و کانسارها صورت گرفت.

علاوه بر چغارت، معادن دیگری از جمله معادن سنگ آهن سه چاهون X ، سه چاهون XI و 13c و  17c نیز معادن فعال زیر مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران می باشند.

معدن سه چاهون

این معدن که در فاصله 47 کیلومتری شمال شرقی شهر بافق و 35 کیلومتری معدن چغارت واقع شده است. از نظر زمین شناسی در سازندهای پرکامبرین پسین ایران مرکزی قرار داشته و منشآ آن آتشفشانی رسوبی می باشد. معدن سه چاهون مشتمل بر دو آنومالی X و XI است که در فاصله 3 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند. آنومالی X ذخیره ای حدود 12/5 میلیون تن و آنومالی XI که شامل دو توده شمالی و جنوبی می باشد، دارای ذخیره زمین شناسی 132 میلیون تن است که از این مقدار حدود 95 میلیون تن با متوسط عیار آهن 37/2 و فسفر 0/08 درصد قابل استحصال می باشد. بهره برداری از معدن سه چاهون در سال 1384 آغاز شده است و طی برنامه ریزی انجام شده سالیانه 3/5 میلیون تن سنگ آهن از این معدن استخراج و پس از خردایش در کارخانه سنگ آهن با ابعاد کوچکتر از 300 میلیمتر به کارخانه فرآوری چغارت منتقل می گردد.

کارخانه گندله سازی سه چاهون-بافق

بزرگترین کارخانه با تکنولوژی کوره دوار در ایران
محل احداث: شهرستان بافق
شروع پروژه: 1395
راه اندازی کارخانه و شروع تولید: 13 آبان 1399
ظرفیت تولید سالانه کارخانه: 5 میلیون تن گندله
تکنولوژی تولید: کوره دوار شناخته شده به نام روش آلیس چالمرز
نوع محصول: گندله واحدهای احیای مستقیم آهن (DRI)

طرحهای در دست اقدام

  • تکمیل عملیات اجرایی و راه اندازی پست برق 150 مگاوات
  • تکمیل عملیات اجرایی فاضلاب شهر بافق
  • پروژه کارخانه کنسانتره 2 میلیون تنی
  • پروژه کارخانه آهن اسفنجی به ظرفیت 1/7 میلیون تن
  • پروژه فاضلاب شهر یزد
  • پروژه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی
  • پروژه احداث نیروگاه 35 مگاواتی گازی
  • پروژه احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی

 جهت مشاهده لیست استعلام ها و خرید های شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، لطفا بر روی لیست استعلامات سنگ آهن مرکزی ایران کلیک نمایید. لازم به ذکر است که کلیه سازندگان و تامین کنندگان در صورتی می توانند فرم استعلام بها را دانلود کرده و ریز درخواست ها را مشاهده نمایند که قبلا در سامانه ثبت نام کرده باشند.

لذا لازم است، کليه اشخاص حقيقي و حقوقي واجد شرايط که داراي تجربه و دانش لازم و توان مديريتي و مالي مناسب می باشند با کلیک بر روی ارزیابی تامین کنندگان مراحل ثبت نام اولیه را انجام دهند.

خدمات ما

تولید سنگ آهن

شرکت سنگ آهن بافق از سال ۱۳۵۰، عملیات استخراج سنگ آهن در معدن چغارت را آغاز و تاکنون سنگ آهن مورد نیاز کارخانه ذوب آهن اصفهان و برخی صنایع فولادسازی کشور را تامین و از سال ۱۳۸۰ نیز به جمع صادرکنندگان سنگ آهن پیوسته است.

اکتشاف معادن سنگ آهن

بررسی شرایط اکتشافی و قابلیت های استخراجی معادن خارج از محدوده شرکت یکی دیگر از فعالیتهای سنگ آهن مرکزی می باشد.

تولید کنسانتره آهن و گندله

مقداری از سنگ آهن استخراج شده در کارخانه فرآوری چغارت به کنسانتره سنگ آهن تبدیل می شود. گندله سازی یکی از فعالیت هایی است که در منطقه سنگ آهن بافق انجام می شود. کارخانه سنگ آهن بافق دارای ظرفیت تولید سالانه پنج میلیون تن گندله است. در روش احیای مستقیم تولید فولاد از گندله استفاده می شود و به همین علت تولید گندله از اهمیت زیادی برخوردار است.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : مهندس مجتبی حمیدیان
ایمیل : icioc@icioc.ir
سایت : www.icioc.ir
یزد: بافق - شرکت سنگ آهن مرکزی ایران/ تهران: خیابان شهید مطهری ،خیابان کوه نور،کوچه سوم،پلاک ۱۷

فرم تماس

نظر کاربران

میانگین نظرات کاربران (2 کاربر 5)

1- میزان رضایت شما از کافی بودن اطلاعات ارائه شده از قطعه؟ (5)
2- میزان رضایت شما از ارتباط و پاسخگویی فرد رابط؟ (5)
3- میزان رضایت شما از همکاری شرکت متقاضی با شما؟ (5)
4- میزان رضایت شما از پایبندی به تعهدات این شرکت؟ (5)
5- میزان تأثیر این بخش در پیشبرد اهداف شما؟ (5)

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید