درباره ما

معرفی واحد بالابرسازی شركت ماشين اجزاء با تجربه ای قریب به دو دهه در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات جابجایی بار و نفر یکی از اولین تولیدکنندگان انواع بالابر با مکانیزم قیچی (Scissor Lift ) در ابعاد و ظرفیت های مختلف در خاورمیانه می باشد.

در طی اين سال‌ها سياست بخش بالابرسازي شركت در راستاي ارتقاء كيفيت، ايمني و تكنولوژي، همگام با استانداردهاي روز جهان بوده كه نتيجه آن توليد محصولاتي  با كيفيت و قابلــیت اطـــــــمينان بالا و قـيـــمت مناسب،همراه با گارانتي و خدمات پس از فروش گسترده مي‌باشد.شركــــت ماشين‌اجزاء مفتخر است كه نيروهاي متخصص آن در بخش‌هاي طراحي، فني، توليد، كنترل كيفي(Q.C ) و تحقيق و توسعه(R &D ) با استفاده از نرم‌افزارهاي روز دنيا و شيوه‌هاي نوين مديريتي، توانسته‌اند امكان دسترسي، حمل و جابجايي بار و نفر در ارتفا‌ع‌هاي مختلف را با هر شرايط و ظرفيت از ايمن‌ترين روش فراهم نمايند.بالابرهای شرکت ماشین اجزا دارای یک سال گارانتی و5سال خدمات پس از فروش می باشد. معرفی واحد کنترل نویز کاهش آلودگي صوتي مراكز صنعتي با سيستم هاي كنترل نويز ماشين اجزاء: از آنجا كه نويز يك لغت انگليسي مي باشد ،در فارسي معاني و تعاريف متفاوتي را شامل مي شود مانند صداي آزار دهنده ، صداي غير آهنگين ، و يا هرگونه صداي نامطلوب . نويز يكي از معمول ترين و مهم ترين خـــطرات صنعتي ميباشد .

وجود سروصداي زياد دركارگاهها و و كارخانجات بزرگ باعث بروز مشكلاتي از جمله تنش هاي روحي ،اختلالات گفتاري و از همه مهمتر كاهش شنوايي و در مراحل شديدتر ناشنوايي دائم ميگردد ، عارضه اي كه تشخيص آن توسط فرد در مراحل اوليه بسيار مشكل بوده و در مراحل حاد قادر به درمان نخواهد بود .وجود ضوابط سحتگيرانه در مورد نويز كارگاهي در كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه و همچنين ايجاد رشته تخـــــصصي مهــــــندسي كـــنترل نويز در دانشگاههاي معتبر جهان نشان از اهميت اين موضوع دارد .خوشبختانه مشكل نويز در محيط هاي صنعتي توسط تكنيك هاي مهندسي كنترل نويز قابل رفع است . شركت ماشين اجزاء به عنوان اولين شركت مهندسي كنترل نويزدر ايران با استفاده از متخصصين مجرب و تجهيزات پيشرفته ساخت ،آماده ارائه خدمات مورد نياز در زمينه مشاوره ، طراحي ، ساخت و تامين سيستم هاي كنترل نويز صنعتي مي باشد واحد اسکلت فلزی و تجهیزات شركت ماشين اجزاء با حدود سی سال سابقه باتوجه به اهداف عاليه خود و جهت انجام پروژه های بزرگ صنعتي در سال 1382 نسبت به خريد زمين فاز II خود به مساحت بیش از 63000 متر مربع و در نزديكي سايت اصلي كارخانه اقدام نمود.باتوجه به پيش بيني هاي صورت گرفته در آن زمان برای ظرفيت توليد ماهانه 2 هزار تن انواع تجهيزات و اسكلت فلزي نسبت به تجهيز آن جهت رسيدن به ظرفيت و كيفيت مطلوب نموده. 

قسمتي از پروژه هاي انجام شده از آن تاريخ تاكنون به شرح ذيل مي باشد:  - پروژه توسعه و بهبود خطوط توليد سيمان كارخانه سيمان صوفيان به وزن تقريبي 1500تن   - ساخت ماشين دوار Zinter Cooler طرح توازن ذوب آهن اصفهان به وزن تقریبی 560 تن - ساخت اسكلت فلزي سيلوهاي كك سازي طرح توازن ذوب آهن اصفهان    ساخت و نصب 50 عدد سوله نمازخانه مدارس استان اصفهان - ساخت و نصب 1400تن سالن آهن قراضه فولاد نيريز-  ساخت تجهيزات طرح توسعه- Car Damper مجتمع فولاد مباركه  - ساخت سالن طرح توسعه Skin Pass مجتمع فولاد مباركه  ساخت استك ها و تجهيزات كارخانه بازيافت سرب شركت پارسيان پارت پاسارگاد- اين واحد تاكنون اقدام به ساخت انواع تجهيزات مانند سيستم هاي انتقال مواد شامل نوار نقاله، باكت الواتور، ايراسلايد و . جهت كارخانجات توليد سيمان (اصفهان – صوفيان) و همچنين انواع داكت – شوت و استك جهت انواع صنايع فولاد (ذوب آهن ، مجتمع فولاد مباركه، شرکت پارسیان پارت پاسارگاد و سيمان صوفيان) و انواع اسكلت فلزي سبك و سنگين جهت (فولاد نيريز- نوسازي مدارس و شرکت پارسیان پارت پاسارگاد و . . . ) و بعضي تجهيزات خاص كه براي اولين بار در كشور اجرا گرديد مانند ساخت ماشين دوار Zinter Cooler ذوب آهن نموده است.   تجهيزات شركت: سالن تولید با سقف 20 متر، انواع جرثقیل سالتی، دروازه ای و موبایل ،دستگاه برش (CNC ) پلاسما و هوا گاز اتوماتيك و دستي، انواع دستگاه تجهيزات جوشكاري SMAW و SAW و M3B و MAG ،سالن و تجهیزات اجرای سند بلاست  ورنگ، دستگاه رنگ پاش Air Less

خدمات ما

سیستم های انتقال مواد

صنعت امروز به دنبال توليد سريع باراندمان بالا، استفاده بهتر از زمان و انتقال سريع مواد باتعداد نیرو کار كمتر براي سود دهي بيشتراست ، که یکی از لازمه ها ی این اهداف، استفاده ازماشين آلات پيشرفته و اتوماتيك مي باشد. در این راستا به انتقالمواد توجه بسزایی شده است و از نمونه هاي متداول اين ماشين آلات درجابجائی مواد ميتوان به نقاله های تسمه ای،زنجیری ، مارپیچ و باکت الواتورها اشاره كرد كه نقش مهمی را درتوسعه روش هاي جابجائی مواد دارند و در اغلب كارخانه ها مي توان آنها را مشاهده كرد. امروزه نقاله ها ابزار بسيارمهمي بشمارآمده و بخش لاينفك مراحل مختلف توليد، استخراج، فرآوري، مونتاژ و...... مي باشند.با استفاده از نقاله ها كالاها و محصولات بصورت مكانيكي، مطمئن، پيوسته و در زمان مشخص منتقل می شوند و به دليل اينكه فرآيند توليد هر محصول از بخشهاى مختلفى تشكيل شده است و مواد اوليه آن بايد مسافتي را بين ايستگاه هاي مختلف طي نمايد تا پس از پردازش و انجام عمليات بر روى آن به محصول نهائى تبديل شود، كاربرد نوارهاى نقاله اهميت پيدا مي كند. - شرکت ماشین اجزا با نزدیک به چهار دهه تجربه هم اکنون یکی از شرکت های معتبر و فعال در زمینه طراحی و ساخت و نصب تجهیزات انتقال مواد می باشد. محصولات این شرکت در عرصه های صنعت فولاد، معدن، سیمان، نیروگاهی و نفت و گاز و پتروشیمی و... در حال بهره برداری است. و امتیازات این شرکت که آن را از دیگر شرکت های فعال در این زمینه متمایز می سازد، تیم طراحی متخصص، کیفیت در کنار سرعت بالای تولید، استفاده از تجهیزات بروز، داشتن پتانسیل تولید 20 تن سازه نقاله در روز می باشد که می تواند هر گونه نیاز مشتری در این زمینه را برآورده نماید.

ساخت تجهیزات نیروگاهی

شرکت ماشین اجزا از سال 1380 با ورود به عرصه صنایع نیرو گاهی و ساخت تجهیزات جانبی نیروگاههای گازی 160MW مفتخر است اولین شرکت بخش خصوصی ایرانی در این زمینه بوده و تا کنون ده ها مجموعه از این تجهیزات را طی بیش از 30 فقره قرارداد برای گروه مپنا ساخته و با تایید شرکت های ناظر زیمنس ، آنسالدو و آلستوم تحویل داده و همچنین موفق به اخذ چندین تقدیر نامه و نیز سه نوبت انتخاب پیمانکار برتر شده است. تجهیزات مورد قرارداد در چند گروه شامل پوشش های ضد صوت و حرارت استاندارد (Enclosures) ، پیش فیلتر هوای ورودی (Prefilter)، سیستم ورود هوا (Airintake) ، سیستم خروج گاز (Exhaust) ، کولر های تبخیری و اسکید های گاز (gas skid) بوده که ویژگی هر کدام به شرح زیر توضیح داده می شود: - پوشش فراگیر توربین های گاز مشتمل بر زیر مجموعه ای از قبیل پانل های مقاوم به صوت و حرارت، سازه اصلی، کانال های تهویه، تجهیزات برق ضد انفجار، قفل و دستگیره های فرار و .... بوده و هر واحد آن قریب چهل و پنج تن وزن دارد. تا کنون .... واحد از این مجموعه طی ..... فقره قرارداد تحویل کارفرما داده شده است. قابل ذکر است نمونه های پانل های ساخته شده توسط شرکت BV فرانسه تست و گواهی نامه B15 صادر گردیده است. - تجهیزات مربوط به هوای ورودی شامل پیش فیلتر (مواد اولیه از جنس فولاد ضد زنگ و نیز فولادهای مقاوم به خوردگی) ، ..... و وزن بیست و دو تن برای هر واحد و مجموعا ...... واحد طی .....فقره قرارداد. - مجموعه گازهای خروجی (EXHUAST) ساخته شده از مواد اولیه فولاد ضد زنگ و ماشینکاری دقیق با ماشین آلات خاص و با وزن حدود سیصد تن برای هر واحد 160MW و ......تن برای هر واحد 25MW جمعا .... واحد. - EXPANSION JOINT مجموعه ای بسیار دقیق برای ......... - TEST BENCH - FIREFIGHTING UNIT - GENAROTOR TURBINE ENCLOSURE - سینی کابل

بالابر

امروزه اهمیت ایمنی هنگام کار در ارتفاع بر هیچ کس پوشیده نیست. برای کار در ارتفاع راهکارهای مختلفی وجود دارد. آویزان شدن با طناب، استفاده از جرثقیل با سبد آویز دار و... ولی در میان تمام راهکارها، ایمن ترین و سریع ترین راه استفاده از بالابر است. بالابرها انواع مختلفی دارند. برخی برای فضاهای داخلی مناسب هستند. برخی پشت خودرو سوار می­شوند و به بالابر پشت کامیونی و یا بالابر نیسانی معروف هستند. برخی بالابرهای نفری، سیار بوده و به صورت دستی جابجا می­شوند و برخی از بالابرها مجهز به موتور بوده و اصطلاحا بالابر خود کششی نامیده می­شوند. بالابرهای ریلی آلومینیومی و بالابرهای آکاردئونی سیار به صورت عمودی دسترسی ایجاد می­کنند و برای استفاده از 1 تا 5 نفر مناسب هستند. این بالابرها از ارتفاع 3 تا 20 متر تولید می­شوند. بالابرهای بوم لیفت یا پشت کامیون سوار می­شوند و یا به صورت خودکششی و یا قابل یدک ساخته می­شوند که تا ارتفاع 110متر نیز در دنیا تولید می­شود. برخی از بالابرها نیز برای استفاده در خطوط تولید، پارکینگ­ها، انبارها و... به صورت ثابت و با ظرفیت­های محتلف به صورت سفارشی و مطابق با نیاز مشتریان طراحی و تولید می­شوند.این بالابرهای صنعتی انواع مختلفی دارند. نوع دیگری از بالابرها به صورت پیچی عمل کرده و قادرند بارهای بسیار سنگین را جابجا کنند. جک بالابر واگن و لکوموتیو نیز از همین نوع به حساب می آید. شرکت ماشین اجزاء ، اولین تولید کننده بالابر هیدرولیکی آکاردئونی در ایران، و یکی از بزرگترین و خوش نام ترین تولید کننده های بالابرهای صنعتی، پس از سال­ها تجربه در زمینه بالابر، در سال 1385 اقدام به تقویت و مستقل سازی واحد بالابر سازی خود نمود. در سال 1390 نام تجاری کلایر (CLAIER) که برگرفته از کوهی با همین نام در رشته کوه­های زاگرس می­باشد را برای محصولات خود برگزید و در سال 1392 واحد بالابرسازی تبدیل به شرکت آسمان ماشین آسیا شد که به صورت تخصصی در زمینه انواع بالابر فعالیت می­نماید. امروزه این شرکت بزرگترین مرکز تخصصی انواع بالابر نفری و صنعتی در ایران به شمار می آید.

سیستم های کنترل نویز

از آنجا که نویز (صدای نامطیوب) در محیط های صنعتی باعث بروز خطرات و مشکلاتی از جمله تنش های روحی ، اختلالات گفتاری و از همه مهم تر کاهش شنوایی و در مراحل شدید تر منجر به ناشنوایی دائم می گردد وجود ضوابط سختگیرانه در مورد نویز کارگاهی در کشور های توسعه یافته و در حال توسعه و همچنین ایجاد رشته های تخصصی مهندسی کنترل نویز در دانشگاه های معتبر جهان سعی در پیشگیری از بروز این مشکلات دارد که نشان دهنده ی اهمیت این موضوع است. خوشبختانه مشکل نویز در محیط های صنعتی توسط تکنیک های مهندسی کنترل نویز قابل رفع است از این جهت شرکت ماشین اجزا به عنوان اولین شرکت مهندسی کنترل نویز در ایران با استفاده از متخصصین مجرب و تجهیزات پیشرفته ی ساخت آماده ی ارائه ی خدمات مورد نیاز در زمینه ی مشاوره ، مهندسی ، ساخت و تامین سیستم های کنترل نویز می باشد. فرآیندی که در شرکت ماشین اجزا به منظور ارائه ی بهترین راه حل برای کنترل نویز در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد شامل اندازه گیری نویز ماشین آلات در کارگاه با ابزار مخصوص ، تحلیل و تطبیق اطلاعات اندازه گیری شده با ضوابط معتبر بین المللی و ارائه ی بهترین راهکار از طریق انتخاب و طراحی سیستم کنترلی مناسب بر حسب پارامتر هایی از جمله شرایط محیطی و میزان کاهش صوت مورد نیاز است. شرکت ماشین اجزا با طراحی و ساخت پوشش ماشین آلات( machine enclosure)، اتاق های تست آکوستیک(acoustic test room) ، سیستم ورودی و خروجی هوا (air intake - exhaust) ، سیستم محافظ فراگیر(enclosure) ، انواع خفه کننده ها (silencers) ، داکت های استرداد (lined ducts) ، دیواره های صوتی (barriers) ، اتاق های فرمان عایق صوت (acoustic control room) و سیستم های جاذب صوت کارگاهی (industrial absorbers) در این عرصه حاضر به فعالت می باشد.

صنایع فولادی

رشد شتابان پروژه های تولید فولاد در دهه های اخیر، این فرصت را برای سازندگان کشور ایجاد کرد تا بتوانند تامین بخشی از تجهیزات را با استفاده از توانمندی های داخلی به عهده گیرند از جمله شرکت ماشین اجزا موفق به ساخت طیف متنوعی از این نیازها گردید. 1-میزهای غلتکی (roller tables )- کاربرد این میزها در جابجایی شمش و میلگرد در خطوط نورد و ریخته گری است. اینکار توسط نصب تعداد زیادی غلتک بر روی میزها انجام شده و حرکت چرخشی غلتک ها معمولا توسط هیدروموتورها تامین می گردد. به منظور جلوگیری از انحراف شمش ها از مسیر، مونتاژ و نصب غلتک ها باید با دقت بسیار بالایی اجرا شود. نیز در مواردی که قطعات فولادی در دمای بالا جابجا می شود نوع متریال غلتک ها و جوشکاری آنها حساسیت های خاصی دارد. 2-انواع ورق گیر و کویل گیر- جابجایی محصولات میانی و نهایی در کارخانجات فولاد اعم از شمش و اسلب و کویل و ... به کمک ابزارهایی انجام می شود که به صورت عمومی آنها را (attachment) می نامند و این ابزار از طریق جرثقیل سقفی سرویس دهی می کند. ظرفیت این تجهیزات بسیار متنوع و از چند صد کیلو تا ده ها تن می باشد که این شرکت تا ظرفیت 30 تن را ساخته و تحویل داده است. 3-ترانسفرکار- ماشینی است که جهت انتقال کویل به صورت زمینی کاربرد گسترده های در صنایع فولاد دارد و این شرکت موفق شده چندین نوع با ظرفیت های مختلف را ساخته و به مشتریان تحویل دهد. 4- سیستم های تهویه وغبارگیر - فرایندهای تولید در کارخانجات فولاد خصوصا در نواحی مواد اولیه و گندله سازی و ... با الودگی های زیادی همراه است. لذا در این نواحی با نصب و استقرار مجموعه های غبارگیر(bag filter) اقدام به جمع آوری و رفع آلودگی و غبار می نمایند.

سازه های صنعتی

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : فرهاد احمدی
تلفن : 23482131
فکس : 23482131

فرم تماس

نظر کاربران

میانگین نظرات کاربران (1 کاربر 5)

1- میزان رضایت شما از کافی بودن اطلاعات ارائه شده از قطعه؟ (5)
2- میزان رضایت شما از ارتباط و پاسخگویی فرد رابط؟ (5)
3- میزان رضایت شما از همکاری شرکت متقاضی با شما؟ (5)
4- میزان رضایت شما از پایبندی به تعهدات این شرکت؟ (5)
5- میزان تأثیر این بخش در پیشبرد اهداف شما؟ (5)

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید