درباره ما


گروه صنعتی پند در سال ۱۳۷۰ با هدف فعالیت درزمینه سیستمهای توزین الکترونیکی و دیجیتال آغاز به کار کرد. اولین ترازوی دیجیتال در ایران، توسط این گروه تولید و عرضه شد. تولید انواع باسکول های متحرک و ثابت؛ انواع توزین های خاص، این گروه صنعتی را به عنوان بزرگترین مجموعه‌های صنعتی در صنعت توزین کشور قرار داده است. ازجمله شرکت‌های زیر‌مجموعه این گروه صنعتی شرکت صنایع پند، پند کاسپین، کنترل توزین پند و پند سرویس است.
شرکت فناوری پند کاسپین با زمینه تخصصی تولید، نصب، راه اندازی و خدمات انواع باسکول های سنگین و نیمه سنگین دیجیتال بطور تخصصی بعنوان يکی از اعضا گروه صنعتی از سال ۱۳۸۶ با نام تجاری جديد به فعالیت خود ادامه داد.

این  گروه با بکارگیری پرسنل مخصص و مجرب و استفاده از بهترین تجهیزات  سعی در تولید سیستم‌های توزین داشته. متخصصین گروه صنعتی براساس فعالیت های تخصصی خود در سازمان‌های مستقلی مدیریت می شوند.در گروه صنعتی استقلال  سازمان موجب  شده هر مجموعه فقط در زمینه تخصصی خود فعالیت‌های تحقیقاتی و تولیدی مربوط متمرکز شده و بتواند از نزدیک و بطور مستمر با مشتریان محصولات خود ارتباط برقرار کند.

واحدهای تولیدی پند کاسپین


کارخانجات تولیدی این گروه از سایت اشتهارد جهت تولید سازه های فلزی، سایت اتحاد جهت تولید و مونتاژ بردهای الکترونیک و سایت شهرک صنعتی کاسپین قزوین جهت ساخت قطعات و سازه های بتنی تشکیل شده است که با فضایی ۳۰,۰۰۰ متر مربع واز آخرین تکنولوژی جهت تولید سیستمهای توزین سنگین در ایران و خاورمیانه استفاده شده است.
تولید و نصب بیش از ۱۲۰۰۰ باسکول جاده ای دیجیتال در ایران و کشورهای منطقه از جمله عراق، آذربایجان، تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان و...  ازجمله فعالیتهای این شرکت  اززمان تاسیس طراحی مدلهای بروز و قابل رقابت با نمونه‌های اروپایی می باشد.

خدمات ما

کالیبراسیون باسکول

کالیبراسیون باسکول جاده ای توسط تعمیرکار باسکول، وزنه کالیبره انجام می شود و برای دریافت گواهی کالیبره دستگاه توسط اداره استاندارد تست و کالیبره می‌شود. کالیبره باسکول یکی ازمهم ترین بخش های باسکول دیجیتال است که تضمین کننده صحت عملکرد باسکول و دقت توزین می‌باشد.

نرم افزار باسکول پند و بارنویس

نرم افزار باسکول پند: باسکول گلوگاه اصلی ورود مواد اولیه و خروج محصولات در یک مجموعه صنعتی است. این مجموعه‌ها برای اسان کردن فعالیت‌ها و ارائه‌ی بهتر خدمات خود، از نرم افزار باسکول فرآیند انبارداری، فروش، حسابداری و … بهره می‌برند. نرم افزار باسکول پس از نصب و راه‌اندازی،  می‌تواند در اختیار کاربران قرار بگیرد تا با تعاریف اطلاعات پایه، تعیین كاربران، سطح دسترسی و شناسایی طرف حساب‌های مورد نظر به آسانی بتواند ورود و خروج وسایل نقلیه را كنترل و محل‌های تخلیه بار و نوع دقیق وسایل را با شماره پلاك و کلیه اطلاعات کارت ماشین به مشخص کند.

نرم افزار بارنویس : از طریق کامپیوتر به باسکول جاده ای متصل می‌شود و قابلیت‌های فراوانی را به دستگاه اضافه می‌کند.

گرفتن وزن از اندیکاتور باسکول جاده ای به صورت خودکار
گرفتن وزن به صورت دستی (قابلیت تنظیم دسترسی) 
قابلیت کار با کلیه اندیکارتور های دارای خروجی RS232 
نمایش وزن باسکول جاده ای به صورت آنلاین روی مانیتور
دارای سیستم شمارشگر تعداد خودرو های عبوری از روی کفه باسکول جاده ای
و....

نمایشگر دوم باسکول و نگهداری نمایشگر

نمایشگر دوم باسکول: یکی از دغدغه های استفاده‌کنندگان باسکول در فرآیند توزین با باسکول جاده ای این است که برای مشاهده‌ی وزن باید به داخل اتاقک باسکول بروند واز روی اندیکاتور یا نمایشگر باسکول مشاهده کنند. برای این مشکل از نمایشگر دوم یانمایشگر راننده در هنگام توزین استفاده کرد. باید توجه کرد عدد وزن بر روی اندیکاتور اصلی نمایش داده می‌شود. اندیکاتور باسکول جاده یکی از اجزای جدایی ناپذیر و الزامات باسکول جاده ای است که نمایش وزن وسایط نقلیه که توزین شده اند برعهده‌ی این قطعه در باسکول جاده ای است. نمایشگر باسکول جاده ای در انواع مختلف طراحی و تولید می‌شوند و هر کدام با توجه به برند تولیدکننده و هدفی که برای آن تولید شده است از کیفیت و ساختار متفاوتی برخوردار است.

نگهداری نمایشگر: نمایشگر باسکول جاده ای مانند سایر دستگاه‌های الکترونیک یکی از عوامل مهم در افزایش طول عمر آن نحوه‌ی استفاده و نگهداری آن است؛ برای استفاده مفید و حداکثری از نمایشگر باسکول جاده‌ای اصول کلی وجود دارد که رعایت این نکات باعث افزایش طول عمر اندیکاتور باسکول جاده ای می‌شود و از بروز مشکلات جلوگیری می‌ کند.
ازباز کردن درب نمایشگر و خدشه‌دار کردن پلمپ استاندارد دستگاه توسط افراد غیرمجاز خودداری کرده، در غیر این صورت شرایط ضمانت‌نامه لغو می‌گردد
از قرار دادن اندیکاتور باسکول جاده ای در معرض ریزش آب و باران و همچنین محیط های غیر مسقف خودداری کنید
از قرار دادن نمایشگر باسکول جاده ای در معرض نور مستقیم شدید آفتاب و منابع حرارتی شدید خودداری کنید، محل استقرار دستگاه باید دارای دمای متعادل باشد
و...

استابلایزرUPS

 استابلایزر ها دستگاهی هستند که ولتاژ را تثبیت می کند و از نا پایداری  ولتاژ بالا که باعث آسیب رساندن به وسایل الکتریکی می شوند جلوگیری می کنند. UPS یک وسیله الکتریکی است که وقتی برق می رود جریان برق لازم را برای وسایل الکتریکی فراهم می‌کند. در این وسیله جریان برق توسط باتری ای که در آن تعبیه شده است فراهم می‌شود. وقتی برق وسیله الکتریکی قطع شده و دچار فقدان نیروی برق یا جریان ولتاژ الکتریکی می‌شود، یو پی اس با ذخیره نیروی برقی که در باتری خود ذخیره کرده است از آن دستگاه الکتریکی محافظت می‌کند.

درزگیر باسکول جاده ای

از جمله مزایای درزگیر باسکول جاده ای که باعث طول عمر دستگاه و بالا رفتن دقت باسکول می شود:

 • محافظت لودسل ها از تجمع مواد خارجی که منجر به ایجاد خطای وزنی می‌گردد.
 • پیشگیری از ایجاد خطای وزنی ناشی از نفوذ و پر شدن شیارهای اطراف صفحه باسکول
 • جلوگیری از ورود اجسام خارجی و ریزش شن و ماسه، ضایعات، رسوبات و مواد پرکننده به زیر صفحه باسکول حفظ زیبایی ظاهری باسکول
 • مناسب برای استفاده در معادن شن و ماسه، صنایع فلزی، شیمیایی، غذایی، کارخانجات تولید سیمان، گچ، بتن، پودر های صنعتی، دامداری ها و ...
نگهداری باسکول و لودسل

نگهداری باسکول: به طور کلی حفظ و نگهداری از باسکول جاده ای برای مدت زمان طولانی، ارتباط مستقیم با رعایت نکات ایمنی و نگهداری پس از نصب و راه اندازی باسکول جاده ای دارد. بایددرنظر داشت بدون پیروی از نکات ایمنی و نگهداری باسکول جاده ای، طول عمر باسکول کاهش پیدا می‌کند. رعایت این نکات ایمنی برای جلوگیری از استهلاک پیش از موعد باسکول جاده ای لازم و ضروری است

 • از اتصال انبر جوشکاری به صفحه باسکول جاده ای جدا خودداری شود.
 • برای نظافت باسکول جاده ای از وسایل مناسب استفاده شود و از ضربه زدن به لودسل ها و یا آسیب وارد کردن به کابل های لودسل جلوگیری شود.
 • تمهیدات پیش گیرنده برای باسکول جاده ای تعبیه گردد؛
 • در ورودی و خروجی باسکول جاده ای بهتر است به فاصله ۱ متری سرعت‌گیر نصب شود.
 • گارد محافظ در ابتدا و انتهای باسکول جاده ای در نظر گرفته شود تا از دور زدن وسیله نقلیه بر روی باسکول جلوگیری به عمل آید.
 • و...
 • نگهداری از لودسل:
 • لودسل یک نوع سنسور الكترونیكی برای اندازه‌گیری میزان کرنش است که در سیـستم‌های سنجش وزن فشار مورد استـفاده قـرار می‌گیرد. این حسگر، تغـییرات وزن را بر اساس تغییرات ولتاژ الکتریکی و براساس وزن فشار وارده به نـشان‌دهنده الكترونیكی منتـقل می‌کند.در باسکول جاده ای براساس ظرفیت و نوع باسکول از تعدادی لودسل باسکول استفاده می‌شود که برای عملکردبهتر آن‌ها نیاز است یک سری موارد ایمنی و نگهداری را درنظر گرفت. به عنوان مثال شرکت پند کاسپین برای باسکول ۵۰ تنی یا باسکول کامیون کش از ۴ لودسل، برای  باسکول ۶۰ تنی یا باسکول تریلی کش از ۶ یا ۸ لودسل و برای باسکول دامپ تراک با توجه به ابعاد و تناژ باسکول جاده ای از ۱۲ یا ۱۶ لودسل استفاده می‌کنند که نگهداری و توجه به سلامت هر یک از این لودسل ها امری اجتناب ناپذیر است و اثر مستقیم بر دقت و صحت عملکرد سیستم باسکول جاده ای دارد.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

تهران

فرم تماس

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید