درباره ما

شرکت پیشتاز صنعت به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و معتبر در زمینه تولید کوره های القایی به شمار می آید که با توجه به خلاء بزرگ این تکنولوژی در صنعت ایران و نیاز روز افزون صنعتگران به کوره های القایی ذوب و عملیات حرارتی در سال 1385 با تکیه بر فناوری روز دنیا تأسیس و به بهره برداری رسید .
برخورداری این شرکت از واحد مهندسی پویا و بالنده و به کارگیری نیرو های متخصص و مجرب در فرآینده تولید و نصب دستگاه ها و به کاربردن قطعات مرغوب و با کیفیت و همچنین ضمانت 18 ماهه و ارائه خدمات پس از فروش مطلوب و سریع ،‌ باعث گردیده سهم بسزایی از بازار ایران را به خود اختصاص داده به نحوی که تعداد کوره های در حال کار طی مدت 4 سال به 50 دستگاه رسیده است .
با عنایت به توانمندی ها و قابلیت های موجود ، این مجموعه در نظر دارد دامنه تولیدات خود را به حداکثر ظرفیت ، تا محدوده 20 هزار کیلوگرم برساند . در حال حاضر دامنه ظرفیت کوره های تولیدی این شرکت از 250 کیلوگرم تا 8 هزار کیلوگرم می باشد .

خدمات ما

تولید کننده کوره ذوب القایی

این شرکت یکی از تولید کننده های کوره ذوب القایی می باشد

سیستم کنترل کوره القایی

PLC : به دلیل استفاده ازPLC های سری 7 زیمنس جهت پردازش و نظارت بر سیستم های اندازه گیری و محافظتی کوره نحوه عملکرد و کنترل کوره به طور چشمگیری بهبود یافته است . نمایشگر لمسی HMI: کلیه دماهای اندازه گیری شده و مقادیر اصلی از قبیل توان ، ولتاژ ، فرکانس و تمامی تنظیمات کوره به وسیله این نمایشگر به راحتی قابل مشاهده و در دسترس می باشد . به هنگام بروز خطا در سیستم شماره و نوع خطا در نمایشگر مشاهده و به کاربر این امکان داده می شود که با توجه به دستور العمل های مربوطه ، اشکال به وجود آمده را برطرف نماید .

کویل کوره القایی

استفاده از لوله های ضخامت بالا با مقاطع مستطیل شکل در کویل ، باعث کاهش تلفات الکتریکی و افزایش راندمان کوره گردیده است . - کلیه حلقه های کویل در چندین نقطه توسط پیچهای جوش شده به لوله در چندین تیر از جنس فایبر گلاس مهار شده که باعث بالا رفتن استحکام کویل و عدم لرزش و برخورد حلقه های کویل به یکدیگر می گردد . به منظور عایق کاری کامل کویل ، نوارهایی با مقاومت حرارتی بالا و پوشش رزینی مخصوص تعبیه شده که مقاومت الکتریکی پوشش را تا 500 گیگا اهم افزایش داده است . - با افزایش تعداد انشعابات خنک کننده کویل و افزایش جریان آب در آن ، دمای کارکرد کوره کاهش یافته است . - به طور کلی کارکرد خاک نسوز در دماهای پایین ، باعث افزایش طول عمر خاک و عایق سازی بهتر کویل می گردد . - وجود حلقه های استیل بالا و پایین و افزایش تعداد انشعابات خنک کاری کویل اصلی منجر به افزایش جریان آب و کاهش دمای کارکرد کویل می گردد ، و لذا طول عمر خاک و راندمان کوره افزایش می یابد .

MULTI TRAK

در این نوع کوره ها قابلیت اتصال دو یا چند بوته به یک واحد قدرت به طور همزمان وجود دارد و به کاربر این امکان را می دهد که توان دستگاه را به صورت دلخواه بین بوته ها تقسیم نماید. ویژگیها : - قابلیت ریخته گری قطعات با دویا چند برابر ظرفیت واقعی کوره . - مناسب جهت خطوط ریخته گری پیوسته قطعات . - مناسب جهت ریخته گری قطعات با فرایند ذوب ریزی طولانی . - کاهش توقفات کاری جهت تعمیرات و نگهداری کوره . - قابلیت نگهداری ذوب و اعمال فوق ذوب جهت ریخته گری در بوته نگهدارنده . - کاهش توقفات کاری جهت عملیات زینتر . مزایای کلید انتخاب بوته : - استهلاک پایین - قابلیت خنک کاری با آب - سطح اتصال گسترده - اتصال به صورت اتوماتیک - استفاده از پیشرانه بادی - حسگرهای حفاظتی جهت جلوگیری از قطعی ناگهانی

سیستم خنک کاری

کلیه قسمت هایی از کوره که در آنها حرارت ناشی از مقاومت الکتریکی ایجاد شده است توسط عبور جریان آب ، خنک می شود . همچنین پارامترهای دما ، جریان و فشار توسط حسگرهای مخصوص تعبیه شده در سیستم اندازه گیری شده و به ( PLC ) اعلام می گردد . - به دلیل سیستم مدار بسته خنک کاری کوره و استفاده از آب مقطر احتمال رسوب املاح و خوردگی در سیستم از بین رفته و کلیه تمیزکاری ها صرفاً در برج خنک کننده صورت می پذیرد . - تعداد مدارهای بسته خنک کاری به نسبت ظرفیت کوره وابسته است . در کوره هایی با ظرفیت پایین ، یک مسیر و در کوره هایی با ظرفیت متوسط ، دو مسیر جدا گانه به همراه با دو مبدل حرارتی که یکی از آن ها مبدل موجود در برج و دیگری مبدل صفحه ای خنک کننده آب کنورتور است . - در کوره های سایز بزرگ مسیر خنک کاری بوته و کنورتور به طور کامل جدا بوده و خنک کاری توسط دو برج به صورت جداگانه انجام می پذیرد . - برج های خنک کننده ارائه شده با طرح BAC می باشد که علاوه برراندمان بالا به اندازه ای کوچک دارای کمترین مقدار تعمیرات و نگهداری است . - بدنه این برج ها از جنس ورق های گالوانیزه با پوشش ضد زنگ مضاعف و رنگ پلی اورتان تشکیل شده و با تعبیه سختی گیر مغناطیسی در سیستم از چسبندگی رسوبات به مبدل کاسته شده و نظافت برج آسانتر گردیده است . - در مناطق با رطوبت بالا که راندمان برج های آب خنک پایین است ، می توان از برج های هوا خنک با راندمان بیشتر و نگهداری و تعمیرات کمتر بهره برد . - با درنظر گرفتن آب اضطراری در مواقع قطعی برق می توان از آسیب دیدن بوته ها جلوگیری به عمل آورد .

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : علی اکبرقربانی زاده ابیانه
تلفن : 36429009
فکس : 36429009
تهران-جاده خاوران-بعد از پلیس راه شریف آباد-شهرک صنعتی عباس آباد-بلوار ابن سینا-خیابان حاتم راد-بعد از میدان صنعت-خیابان چهاردهم-پلاک 2128

فرم تماس

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید