حول شمستا

يتكون معهد أمير كبير الإيراني للأبحاث من مجموعة من خبراء الصناعة والجامعات الذين بدأوا أنشطتهم رسميًا في مجال خدمات التعليم والبحث للمراكز والمنظمات الصناعية في عام 2013 من حديقة يزد للعلوم والتكنولوجيا، بحيث في هذه السنوات في مجال التعليم البحثي. وقد اهتمت بأعضاء هيئة التدريس وطلبة الدراسات العليا في العديد من الجامعات والمراكز البحثية في الدولة، ووفقاً لخبرات أعضائها في مجال البحث وتطبيقه في الصناعة من خلال تحديد مشاكل العلاقة بين المتخصصين والحرفيين وأصحاب الصناعة ومن أجل المساعدة في التعريف باحتياجات الصناعة والمراكز الصناعية والإنجازات البحثية والصناعية بالإضافة إلى الخدمات الكاملة لمجال الصناعة، فقد صممت ونفذت نظامًا صناعيًا شاملاً شمستا(المسرع الافتراضي للتصنيع والبحث والتعليم) لتوفير خدمة كبيرة للمجتمع الصناعي في البلاد والحد من الآثار السلبية لعقوبات الغطرسة العالمية. يمكن الآن ذكر هذه المنصة الصناعية باعتبارها منصة الخدمات الصناعية الأكثر شمولاً في البلاد من خلال أربعة معارض افتراضية عبر الإنترنت وتقدم اثنتي عشرة خدمة. في أقسام مختلفة يعرض هذا النظام الأجزاء المطلوبة للصناعات المختلفة، والتعريف بمراكز تقديم الخدمات الصناعية وقطع الغيار المصنوعة في الدولة والأجهزة الصناعية في المعارض الافتراضية عبر الإنترنت، ويقدم خدمات استشارية وخدمات فنية ومتخصصين وباحثين والاستثمار والبحث عن عمل…
شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم نمایشگاه مجازی بومی سازی قطعات

یکی از خدمات مهم و اساسی که سامانه شمستا (شتابدهند مجازی ساخت، تحقیق و آموزش) به ارائه آن برای اولین بار در کشور پرداخته است. نمایشگاه مجازی بومی سازی قطعات است. اکنون با توجه به نیاز کشور و نیز تحریمهای استکبار جهانی، این بخش می تواند کمک بزرگی به کشور نماید و در راستای فرمایشات رهبری در جهش تولید باشد.

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم
شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی

در این بخش شمستا، شرکت ها، سازندگان، تولید کنندگان و حتی صاحبان خدمات که فعالیت های مرتبط با صنعت دارند می توانند به معرفی خود و خدماتی که انجام می دهند بپردازند. این بخش به نحوی طراحی شده است که هر مرکز یا شرکت خدمات صنعتی می تواند یک صفحه مختص به خود داشته باشد.

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم نمایشگاه مجازی قطعات ساخت داخل

در این بخش مراکز صنعتی و کارگاه های سازنده قطعات میتوانند به معرفی قطعات بومی سازی شده خود پرداخته و علاوه بر معرفی، ویژگیها و موارد استفاده آن را نیز بیان کنند و در معرض بازدید جامعه صنعتی قرار دهند تا شرکتها، کارخانه ها و مراکز صنعتی نیازمند، از آن مطلع شده و به جای صرف وقت و هزینه های واردات و یا حتی تلاش برای مهندسی معکوس و ساخت آن، نیاز های خود را به راحتی و از داخل کشور تامین نمایند.

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم
شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم نمایشگاه مجازی ماشین آلات، تجهیزات و ابنیه

یکی دیگر از خدمات سامانه جامع صنعتی شمستا، امکان نمایش تجهیزات، ماشین آلات مازاد شرکت ها و کارخانه ها و حتی فضاها و امکانات مشترک می باشد تا بتواند کمک کار صنعتگران و صاحبان صنایع باشد.

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم متخصصان، سازندگان، محققان و مدرسان

در این بخش از سامانه شمستا متخصصان، سازندگان، محققان، مدرسان و مهندسان می توانند به معرفی خود و پتانسیل های کاری خود بپردازند تا متقاضیان مستقیم با آنها و ظرفیت هایشان آشنا و به آنها مراجعه نمایند.

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم کاریابی

در این بخش مراکز صنعتی می توانند آگهی های استخدامی خود را قرار داده و به اطلاع کاربران برسانند از طرفی لیست کاربران متقاضی کار که درخواست خود را در سامانه اعلام نموده اند به نمایش درامده و مراکز صنعتی می توانند به راحتی نیروی مورد نیاز خود را انتخاب نمایند

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم دوره های آموزشی

در این بخش کاربر می­تواند درخواست آموزش کوتاه مدت را بابت موضوع موردنظر درخواست کند یا در خصوص بحث تخصصی که نیاز به آموزش چند ساعته دارد درخواست خود را مطرح کند تا پس از بررسی مدرس، قیمت و زمان پیشنهادی از طریق پورتال به کاربر اعلام شود.

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم طرح های تحقیقاتی

در این بخش از سامانه شمستا سازمانها و ادارات میتوانند مشکلات و مسائلی که در قالب طرحهای تحقیقاتی می باشند را جهت ارائه به مجموعه پژوهشگران ثبت کنند.

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم مدونة

لیست

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم تعليقات

شمستا - مسرع البناء والبحث والتعليم