درباره ما

آشنایی با شرکت آشیانه صنعت پایکار ارائه دهنده راهکارهای اجرایی مبتنی بر دانش فنی در حوزه مکاترونیک، طراحی و ساخت قطعات و ماشین آلات صنعتی

شرکت فنی مهندسی آشیانه صنعت پایکار در سال 1399 تأسیس شد. تیم تخصصی آشیانه صنعت شامل نیروهای فنی و باتجربه در رشته های مهندسی مکانیک، مواد و پلیمر، الکترونیک و برق می باشد. ارائه راهکارهای اجرایی براساس دانش فنی در حوزه مکاترونیک یکی از اهداف این مجموعه است.
طراحی، مهندسی معکوس و ساخت مجموعه های الکترومکانیکی، قطعات مکانیکی و الکترونیکی از جمله فعالیتهای اصلی این شرکت می باشد.

طراحی و ساخت قطعات و ماشین آلات صنعتی توسط شرکت فنی مهندسی آشیانه صنعت پایکار

قطعات صنعتی دارای تنوع و متریال های مختلفی هستند که مجموعه هوشیار صنعت در زمینه طراحی و ساخت قطعات زیر فعال می باشد:

1- بردهای الکترونیکی:

طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی در هر دو تیراژ محدود و بالا در این مجموعه صنعتی انجام می شود. بردهای الکترونیکی دارای PCB یک لایه و چند لایه هستند که شامل قطعات الکترونیکی پایه از جمله خازن، سلف و ... می باشند که به عنوان بستر برنامه نویسی و کنترل ماشین از آن استفاده می شود. تیم متخصص پایکار صنعت با طی کردن فرآیند تحقیق و توسعه این قطعات را به جهت رفع نیاز صنایع و در تیراژ محدود طراحی و تولید می نماید. طراحی و تولید بردهای الکترونیکی در تیراژ بالا با هدف تآمین قطعه مورد نیاز خطوط تولید مراکز صنعتی توسط تیم تخصصی مهندسان الکترونیک آشیانه صنعت انجام می شود. 
یکی از نمونه های این قطعات چراغ سیگنال بدنه واگنهای مسافری مترو می باشد.

2- مجموعه های الکترومکانیکی:

مجموعه های الکترومکانیکی از یکسری قطعات مکانیکی تشکیل شده اند تا بتوانند فعالیت یا عملیات مشخصی را انجام دهند که عملگر نامیده می شوند. از جمله نمونه های عملگرهای الکتریکی شامل: الکتروموتور، عملگرهای نیوماتیکی مانند جک های بادی و عملگرهای هیدرولیکی مانند هیدروموتور می باشد. طراحی و ساخت این قطعات در هر دو تیراژ محدود در فاز تحقیق و توسعه و همچنین تیراژ بالا جهت استفاده در خطوط تولید امکان پذیر است.
کنتاکت قدرت یک نمونه از این عملگرها می باشد.

3- اتوماسیون صنعتی:

با استفاده از ماژول های کنترلی مانند PLC، عملیاتی که توسط قطعات و مجموعه های ساخته شده در یک ماشین یا خط تولید انجام میگیرد، مدیریت می شود. طراحی لاجیک کنترلی و برنامه نویسی توسط تیم متخصص آشیانه صنعت انجام می شود.

4- قطعات مکانیکی:

هر قطعه مکانیک جزئی از مجموعه بزرگتر و در واقع ماشین می باشد که در کنار قطعات دیگر عملیات و حرکت مشخصی را انجام می دهد. از جمله نمونه های این قطعات، می توان به دیافراگم لاستیکی بوستر ترمز قطارهای مسافری اشاره نمود.

خدمات ما

طراحی و ساخت چراغ سیگنال قطار مترو

چراغ های سیگنال در دو رنگ قرمز و آبی بر روی دیواره های قطار مترو قرار دارند. چراغ قرمز نشاندهنده باز بودن درب واگن و چراغ زرد نشاندهنده درگیری ترمز واگن می باشد.

مزایای فنی چراغهای سیگنال آشیانه صنعت:

  1. ولتاژ ورودی:
  • ۸۵-۲۶۰v DC
  • ۶۰-۱۷۰v AC
  1. حفاظت ولتاژ ورودی تا ۷۰۰ ولت
  2. حفاظت اتصال کوتاه ورودی
  3. حفاظت و رگولاسیون ولتاژ و جریان LED جهت افزایش عمر
  4. جریان مصرفی کمتر از ۱۰۰mA
  5. منبع تغذیه سوئیچینگ جهت تبدیل ولتاژ ۱۱۰ ولت تغذیه به ولتاز کاری ۲۰ ولت سر LED
  6. دمای کاری ۱۵- تا ۷۰+ درجه سانتیگراد
  7. تولید حرارت بسیار پایین و افزایش عمر کاری
طراحی و ساخت دیافراگم بوستر ترمز واگن SP2 و SP4

یکی از اجزائ مهم و اصلی در سیستم ترمز واگن های مترو، بوستر ترمز می باشد که تنظیم کننده حرکت خطی لنت ها می باشد. یکی از قطعاتی که در بوستر به کار می رود، دیافراگم لاستیکی میباشد که بسیار حساس و مهم است چرا که در صورت خرابی عملکرد سیستم ترمز با مشکل رو به رو می شود. یکی از قطعات تولیدی آشیانه صنعت، دیافراگم لاستیکی بوستر ترمز می باشد.

ساخت و تولید اینسولیت کیج / تنظیم کننده ریل

اینسولیت کیج نقش یک قطعه فاصله پرکن را در هنگام نصب ریل روی تراورس بتنی دارد که در چهار سایز ۶، ۸، ۱۰ و ۱۲ در شرکت پایکار صنعت تولید شده است.

طراحی و ساخت دسته ترمز راهور قطار

به منظور تنظیم جهت و سرعت حرکت قطار از این دسته ترمز استفاده می شود. این قطعه با استفاده از فرآیند ماشین کاری (فرز CNC) ساخته شده است.

ساخت گوشی راهور قطار مترو

گوشی های راهور ساخت آشیانه صنعت مجهز به مگنت قوی هستند تا در شرایط سیر قطار از روی پایه خود جدا نشوند. در نمونه ساخته شده توسط این شرکت مشکل ضعف ساختاری گوشی که در هنگام برداشتن آن از روی پایه؛ نیروی مگنت باعث ایجاد ترک در بدنه گوشی میشد، برطرف شده است.

طراحی و ساخت دریچه دوقلوی تهویه هوای کابین راهبر

با توجه به اینکه تامین این قطعات از کشورهای سازنده با مشکل روبروست شرکت آشیانه صنعت پایکار توانست با اصلاحی که برروی دریجه هوای کولرهای اتوبوس مسافرتی انجام داد، آنها را جایگزین دریچه های تهویه هوای قطارهای مترو کند.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

فرم تماس

نظر کاربران

میانگین نظرات کاربران (1 کاربر 5)

1- میزان رضایت شما از کافی بودن اطلاعات ارائه شده از قطعه؟ (5)
2- میزان رضایت شما از ارتباط و پاسخگویی فرد رابط؟ (5)
3- میزان رضایت شما از همکاری شرکت متقاضی با شما؟ (5)
4- میزان رضایت شما از پایبندی به تعهدات این شرکت؟ (5)
5- میزان تأثیر این بخش در پیشبرد اهداف شما؟ (5)

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید