درباره ما

معرفی شرکت دانش پرتو نقش جهان تولید کننده انواع قطعات صنعتی با آلیاژ مس و فلزات رنگی.

شرکت دانش پرتو نقش جهان فعالیت خود را با تولید قطعات صنعتی در دوشاخه ریخته گری فلزات پایه مس و ماشینکاری حرفه ای قطعات صنعتی آغاز کرد. این مجموعه در ساخت قطعات خود در زمینه تحقیق ، توسعه ، گارانتی قطعات و بهینه کردن جریان ساخت با استقرار استاندارد ایزو 2008-9001 در زمینه مدیریت کیفیت و ایزو 17028 قدمهای بزرگی در جهت بالا رفتن کیفیت و عمر قطعات برداشته است. این شرکت با بهره گیری از دستگاههایی همچون (تراش ، فرز CNC و منوال، ،جوش ؛ تجهیزات ریخته گری (با ظرفیت تولید 6 تن در ساعت) و آزمایشگاه کوانتومتری و......) و همچنین داشتن نیروهای متعهد و کارآمد توانسته است کیفیت را که از جمله اهداف هر مجموعه ای می باشد تا حد امکان عملی سازد. درطی سالها ، این مجموعه با شرکتهای بزرگی چون شرکت فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، شرکت سیمان فارس، شرکت فولاد خوزستان، شرکت سیمان یاسوج و شرکت پتروشیمی رجال، مس سرچشمه، مس شهید باهنر، فولاد هرمزگان و.... همکاری داشته و دارد. ساخت قطعات مهم برای اولین بار در کشور مثل KT COOLING و OXYGEN LANCE و LAUNDER و SLAGGING PANEL با ابعاد مختلف مربوط به ناحیه فولاد سازی شرکت فولاد مبارکه و مس سرچشمه با دقت و کیفیت بسیار بالا مهر تاییدی بر تواناییهای این شرکت می باشد. 

حوزه های فعالیت شرکت دانش پرتونقش جهان

سازنده قطعات سنگین مسی و آلیاژهای ٱن
 تدوین گر دانش فنی و بومی سازی قطعات استراتژیک مسی و آلیاژهای آن
سازنده قطعات ریخته گری فلزات رنگین
سازنده یاتاقان های بابیتی و بابیت ریزی قطعات
سازنده قطعات ریخته گری گریز از مرکز
سازنده انواع پمپ ها ،دفیوزر ها ، چک ولو ها و ایمپلر ها
سازنده قطعات ریخته گری فولاد های معمولی و چدن
سازنده قطعات ماشین کاری سبک و متوسط و سنگین
سازنده انواع غلطک های سبک و سنگین
سازنده قطعات فلزی(مونتاژ کاری)
سازنده کوپلینگ های خاص و معمولی

محصولات ساخته شده توسط دانش پرتو نقش جهان

قالب مسی صفحه ای(کریستالیزاتور)Wide Side

کریستالیزاتور در انجماد مذاب و تولید اسلب، خواص مکانیکی و هدایت حرارتی بالا استفاده می شود. کریستالیزاتور مسی بخش مهمی در دستگاه خطوط ریخته گری پیوسته می باشد. ذوب آماده شده از تاندیش درون این دستگاه تخلیه شده و موجب انجماد فولاد از سمت دیواره می شود. در تمامی ماشین های ریخته گری یک سیستم آبگرد استفاده می شود که در پشت کریستالیزاتورهای مسی قرار دارد و کار هدایت حرارتی بالا و شرایط انجماد را فراهم می کند و از ذوب شدن قالب های مسی جلوگیری می کند. شرکت دانش پرتو نقش جهان توانسته است برای اولین بار در کشور این قطعه مهم و استراتژیک را بومی سازی نماید به طوری که از نظر خواص بدست آمده و عملکرد قابل رقابت با نمونه های برند خارجی باشد.

کریستالیزاتور

لاندر های مسی Lounder

لاندرهای مسی یکی از تجهیزات مهم در کوره های ذوب انواع فلزات و آلیاژها می باشد که با دمای حدود 1800-1200  درجه سانتیگراد حاصل از تولید انواع مذاب های فلزات و آلیاژها را از کوره به محل انباشت سرباره هدایت می کند. این محصولات بر روی انواع کوره های ذوب فلزات مانند مس یا فولاد (کوره قوس الکترکی) نصب می گردد.جنس لاندرهای سرباره از مس اکسیژن زدایی شده می باشد که هدایت الکتریکی و انتقال حرارتی بالایی در کنار خواص مکانیکی مناسب فراهم می آورد. این تجهیز شامل یک سیستم آبگرد سراسری می باشد و در هنگام سرویس تمام این تجهیر را از ذوب شدن در امان نگه می دارد. مزایای استفاده از لاندر های مسی انتقال سرباره عبارتنداز:

 • انتقال و هدایت سرباره به مکانی دورتر ار کوره
 • کاهش یا حذف کامل هزینه های لجستیکی
 • افزایش سرعت عبور مذاب و سرباره و در نتیجه افزایش راندمان تولید و ...
 • شرکت دانش پرتو نقش جهان قادر است لاندرهای مسی انتقال سرباره را با توجه به ابعاد و ظرفیت کوره های ذوب، به شکل ها و ابعاد مختلفی تولید نماید.
 • لاندرهای مسی
 • لنس دوقلو

 • دمش اکسیژن و کربن

 • ترمینال انتقال جریان برق

 • کنتک کلمپ

 • شاسی واتر جاکت

 • لانس اکسیژن

 • لاینر

 • المنت خنک کاری مشل

 • الکترود گیر گرافیت 

خدمات ما

ماشین کاری

ماشینکاری تا قطر 1000 میلیمتر و ابعاد600*600*1000 با دستگاه های مختلف در این مجموعه انجام می شود. ماشین کاری با دستگاه های فرزCNC، دستگاه فرزManual، دستگاه سنگین تراش،دستگاه سبک تراش، پرس100 تن، انواع دستگاه های جوش و برش، جرثقیل سقفی و... می باشد.

 

ریختگری مس

ریخته گری قطعات خاص و مسی در این بخش انجام می شود.این شرکت با دارا بودن کوره های سبک و سنگین جهت عملیات ذوب مواد اولیه، توانایی ساخت قطعات صنعتی تا ابعاد یک مترمکعب را دارا می باشد.بسیاری از قطعات صنعتی تولید شده این مجموعه، نمونه داخلی نداشته و از لحاظ کیفیت، کارایی و قیمت توانسته است از نمونه های خارجی موجود پیشی گرفته و تحسین مشتریان این شرکت را به همراه داشته باشد.

کلیه محصوصلات این شرکت بر مبنای استاندارد ASTM تولید می گردد.

مدل سازی

نقشه های مهندسی و مدل های نرم افزاری تهیه شده در واحد طراحی و مهندسی، پس از دریافت تاییدیه های نهایی، جهت تهیه و ساخت به واحد مدل سازی شرکت ارجاع می گردد.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : مهندس مجید رحیمی
ایمیل : info@dpnjco.com
سایت : WWW.dpnjco.com
کارخانه:صفهان, شهرک صنعتی نجف اباد2, بلوار امیرکبیر, خیابان ابوریحان بیرونی فرعی 10, پلاک 12

فرم تماس

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید