درباره ما

شرکت آوا صنعت مهر چهلستون طراح و سازنده انواع جرثقیل های صنعتی

 شرکت آوا صنعت مهر چهلستون در زمینه طراحی و ساخت ، نصب و راه اندازی ، تعمیر ونگهداری و بهینه سازی انواع جرثقیل‌ سقفی، جرثقیل دروازه ای ، ستونی ، مونوریل، بالابر و همچنین جرثقیل های خاص در راستای توسعه صنعت در سال 1387 و برپایه تجارب 25 ساله مدیران خود تاسیس شده است و در سال 95 موفق به دریافت استاندارد IMS مدیریت جامع کیفیت گردید.که شامل استانداردهای  ISO9001 ،ISO14001S وiso18001 از موسسه BAS انگلستان در زمینه طراحی محصول محیط زیست و ایمنی محیط کار می باشد.همچنین این شرکت نائل به دریافت استاندارد خود اظهاری CE از موسسه نوبل انگلستان گردید.

شرکت آوا صنعت ضمن داشتن کادر مدیریتی و پرسنل مجرب بر پایه روشهای مدیریتی نوین و سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)و داشتن تجهيزات سخت افزاری و نرم افزاری مخصوص صنعت جرثقيل سازي و تعامل هرچه بيشتر با صنعتگران مصرف كننده محصولات و خدمات شركت و ارائه بیشترین زمان گارانتي و خدمات پس از فروش و همچنين انجام تست‌های سرد و گرم در داخل شركت آوا صنعت، اكنون توانسته است سهم قابل توجهي از بازار هدف را به خود اختصاص دهد که این جز با تأمين خواسته‌‌هاي مصرف كنندگان كه بعضاً فراتر از استانداردهاي بين‌المللي نيز مي‌باشد محقق نخواهد شد.

شما در ادامه می توانید ویدئوی معرفی شرکت آوا صنعت مهر چهلستون طراح و سازنده انواع جرثقیل های سقفی و دروازه ای را مشاهده بفرمایید.

محصولات مجموعه آوا صنعت مهر چهلستون:

طراحی و ساخت انواع جرثقیل سقفی Overhead Crane

یکی از فعالیت های شرکت آوا صنعت مهر چهلستون طراحی و ساخت انواع جرثقیل سقفی Overhead Crane می باشد، جرثقیل سقفی مکانیزم بالابری است که برای جابجایی بارها به عقب، جلو و کنار به هم طراحی شده است. در یک فضای خاص در فضای سربار کار می کند،  بنابراین می توان از جرثقیل در هوای آزاد یا محیط بسته استفاده کرد. جرثقیل سقفی دارای یک فضا انتهایی است که یک تیر افقی از آن متصل می شود. تیرچه، به نوبه خود، از یک تیر پل پشتیبانی می کند که مسئول حرکت جرثقیل است. خانه ای که به تیر متصل است، بنا به نیاز در جهات مختلف حرکت می کند. عملکرد دستی یا از راه دور نحوه کارکرد جرثقیل های سقفی است.

جرثقیل سقفی

در مکان های صنعتی به منظور جابجایی دقیق بارهای سنگین به کار می رود. این جرثقیل با استفاده از 2 ریل که بر روی آن حرکت می کند می تواند در 6 جهت اجسام را جابجا کند.جرثقیل های سقفی با توجه به نیازها و کاربرد های آن به دو دسته تقسیم می شوند:
 جرثقیل سقفی تک پل
جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل تک پلجرثقیل دو پل

جرثقیل سقفی تک پل                    جرثقیل سقفی دو پل

طراحی وساخت جرثقیل دیواری

از دیگر فعالیت های این شرکت طراحی وساخت جرثقیل دیواری می باشد این جرثقیل دیواری نوعی جرثقیل بازویی است که می توان آن را بر روی دیواره های داخلی ساختمان نصب کرد.این جرثقیل به کاربران امکان می دهد ، اشیاء سنگینی را که امکان حرکت با آن را ندارند ، جابجا یا بلند کنند.از آنجا که جرثقیل دیواری بر روی یک دیوار نصب شده است ، فقط می تواند اشیا را در یک منطقه نیمه دایره ای حرکت دهد. این جرثقیل برای بلند کردن اجسام یا محصولات در امتداد دیواره های جانبی ساختمان مناسب است.این نوع جرثقیل ها ، حرکت جانبی طولانی را بدون اشغال فضای کف یا تداخل با جرثقیل های بزرگ سقفی فراهم می کنند.این نوع جرثقیل ها هم چنین در مقایسه با انواع دیگر تجهیزات بالابر نسبتاً کوچک و قابل حمل هستند و از نظر هزینه نسبتاً پایین هستند.

جرثقیل دیواری

طراحی و ساخت جرثقیل دروازه ای

جرثقیل، به طور گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مانند: بلند کردن جسم ، جابجایی قطار و ماشین در حیاط حمل و نقل راه آهن ، بالابردن کشتی در کارخانه کشتی سازی ، بارگیری و تخلیه کانتینرها در ترمینال های بندری ، بلند کردن و حمل کالاهای سنگین در داخل کارخانه ، کارهای ساختمانی در محل ساخت و نصب و غیره. جرثقیل های دروازه ای ، باعث افزایش بهره وری شما در طولانی مدت می شوند. متحرک بودن انواع جرثقیل های دروازه ای، خود به تنهایی یکی از بزرگ ترین امتیازهای آنها است. پایه های جرثقیل بر روی دو ریل حرکت می کند و الزاماً توسط ریموت و با دستور از یک مرکز موتور الکتریکی قدرتمند، کنترل می شود. کار کردن با این ماشین آلات، بسیار ساده بوده اما در عین حال، به دقت و حساسیت بالایی نیاز دارند.جرثقیل دروازه ای ، یکی از تجهیزات بسیار مهم برای حمل و نقل مواد ، در جامعه مدرن است.معمولاً برای بارگیری ، تخلیه اشیای کوچک یا بزرگ در داخل یا خارج استفاده می شود.این می تواند کارهایی فراتر از توان انسانی ما انجام دهد و بهره وری شما را بسیار بهبود می بخشد و در هزینه شما صرفه جویی می کند.هنگام کار با جرثقیل ها خطر آسیب دیدگی شدید و حتی مرگ وجود دارد.  علت بزرگ مرگ و میر ناشی از جرثقیل، برخورد عابر پیاده با بار جرثقیل است. از بسیاری از این حوادث می توان با نوعی زنگ خطر، که هنگام نزدیک شدن عابر پیاده به جرثقیل ، به صدا در می آید، پیشگیری کرد.

خرید جرثقیل دروازه ای متناسب با نیاز مشتری برای حمل بار امکان پذیر است. بسته به اینکه محیط کارگاه یا سوله یا کارخانه چقدر فضا دارد و باید بار با چه وزنی جابه جا شود، انتخاب جرثقیل ها با رعایت حداکثر ظرفیت عملکردی انجام می گیرد. جرثقیل های دروازه ای دقیقاً سازه های فولادی هستند که وزن زیادی دارند و گران قیمت هستند. خرید و فروش این نوع جرثقیل الزاماً بهتر است از مرکز تولید کننده یا نمایندگی فروش صورت گیرد. این شرکت ها می توانند مشاوره لازم را به مشتری بدهند و در صورت لزوم، از محل کار بازدید کنند و بهترین مدل جرثقیل را پیشنهاد دهند.اصول ایمنی هنگام کار با جرثقیل

بالابر کالسکه ای 

این نوع بالابرها بر روی یک کالسکه نصب میشوند و می توانند در طول پل های جرثقیل حرکت عرضی نمایند.بالابر کالسکه ای جهت استفاده برروی جرثقیل های سقفی دوپل، جرثقیل های دروازه ای و نیم دروازه ای قابل استفاده میباشد.بالابرهای مذکور دارای سیستم حدی روتاری سوئیچ جهت حرکت بالابری می باشد، همچنین وجود سیستم (over load) مکانیکی جهت جلوگیری از باربری بیش از حد تنظیم شده از ویژگیهای این محصول می باشد. بالابر کالسکه ای راه حل ایده آل برای صنایع و شرکت هایی است که به دنبال به حداقل رساندن زمان جابجایی بار هستند و زمان جابجایی بار را بهینه می کند ، از نظر ارگونومی فرآیندها را بهبود می بخشد و فرایندهای تولید را افزایش می دهد ، علاوه بر این که ایمنی کارگران را نیز فراهم می کند ، زیرا خودکارسازی روند بلند کردن بارها از آسیب های احتمالی آنها جلوگیری می کند. بالابر کالسکه ای از فولاد ضد زنگ ، با مقاومت بالا که ظرفیت آن تا 200 کیلوگرم است ، با یک سیستم الکتریکی کنترل شده توسط یک جعبه کنترل که در کنار آسانسور واگن برقی وصل شده و نصب شده است ، همچنین دارای یک دکمه است و یک دکمه اضطراری دو سوئیچ محدود کننده میکرو نیز قرار گرفته است، تولید شده است.

بالابر کالسکه ای

مجموعه فعالیت های آوا صنعت مهر چهلستون:

مشاوره در زمینه جرثقیل شامل انتخاب نوع و تیپ جرثقیل بر اساس شرایط کار و محیط مصرف
طراحی و ساخت بالابرهای برقی سیم بکسلی (Hoist) به صورت آویز مناسب جهت منوریل و تک پل از ظرفیت 1 تن تا10 تن
طراحی و ساخت بالابرهای برقی سیم بکسلی Hoist به صورت کالسکه ای مناسب جهت جرثقیل دو پل از ظرفیت 1 تن تا 200 تن
تامین انواع بالابرهای برقی زنجیری ، دستی ، بادی و ضد انفجار (EX)
طراحی و ساخت جرثقیل های سقفی تک پل از ظرفیت 1 تن تا 10 تن
طراحی و ساخت جرثقیل های سقفی دو پل از ظرفیت 1 تن تا 200 تن
طراحی و ساخت انواع جرثقیل های دروازه ای ، نیم دروازه ای ، ستونی بازویی و دیواری
طراحی و ساخت انواع وینچ کششی از 1 تن تا 200 تن
طراحی و ساخت تجهیزات خاص جابجایی مواد که دارای محدودیت های محیطی و ابعادی می باشد.
تامین قطعات یدکی انواع جرثقیلها
نصب و راه اندازی انواع جرثقیل های سقفی و تجهیزات جابجایی مواد
نگهداری و تعمیرات (PM) و (Over haul) جرثقیل های سقفی
بازدیدهای دوره ای با انعقاد قراردادهای کوتاه مدت و بلند مدت
آموزش اپراتورها و تیم تعمیرات با هدف کاهش استهلاک جرثقیل ها و افزایش بهره وری سازمان
تجهیز جرثقیل ها به درایو های کنترل دور (اینورتر) جهت حرکتهای ، عرضی طولی و بالابری – تجهیز جرثقیل ها به کنترل فرمان از راه دور – سیستم توزین – نمایشگر وزن – لودسل و تجهیزات جانبی دیگر
بهینه سازی سیستم های برق و مکانیک جرثقیل های فرسوده در حال کار شامل اصلاح ریل و تیرهای حمال طولی ، تعمیر و تعویض سیستم مکانیکی راهبر طولی بهینه سازی تابلو برق ها و نهایتا به روز آوری تجهیز با توجه به تکنولوژی روز دنیا

خدمات ما

نصب و راه اندازی

پس از بازدید اولیه توسط کارشناسان اندازه گیری و انعقاد قرارداد توسط تیم مهندسی فروش شرکت آوا صنعت مهر چهلستون ، طبق تاریخ تحویل ، نصابان جهت نصب جرثقیل و تحویل به مشتریان به محل اعزام می شوند.

تخصص شرکت آواصنعت مهرچهلستون در نصب موارد زیر قابل ذکر است :

نصب و راه اندازی انواع جرثقیل های سقفی دو پل و تک پل، SUSPENSION (آویز)، دروازه ای و نیم دروازه ای
نصب و راه اندازی انواع بالابرها سیم بکسل، زنجیری و بادی
نصب و راه اندازی اینورتر (کنترل دور) بر روی جرثقیل های درحال کار جهت راه اندازی نرم و متغیر نمودن سرعت حرکتهای جرثقیل
تجهیز جرثقیل ها به کنترل از راه دور
نصب و راه اندازی لودسل و نمایشگر وزن به همراه تجهیزات جانبی دیگر
تجهیز جرثقیل به سیستم ضد تصادم جهت جلوگیری از برخورد جرثقیل های روی یک ریل به همدیگر
بهینه سازی سیستم های مکانیک جرثقیل های فرسوده درحال کار، شامل اصلاح راستا و تراز ارتفاعی ریل و تیرهای حمال طولی، تعمیر و تعویض سیستم مکانیکی راهبر
بهینه سازی تابلو برق ها
بروز آوری جرثقیل با استفاده از دستاوردهای به روز دنیا

نگهداری و تعمیرات

جرثقیل های شرکت آواصنعت مهر چهلستون بنا به درخواست مشتریان دارای بازدیدهای دوره ای می باشند.

این شرکت آماده انعقاد قراردادهای تعمیرات نگهداری جرثقیل های متنوع میباشد و در اسرع وقت نسبت به اعزام متخصصین رفع عیب جرثقیل های سقفی، دروازه ای و …  اقدام می نماید.شرکت آواصنعت مهر چهلستون امکان تامین قطعات یدکی مربوط به جرثقیل های سقفی، دروازه ای، بازویی، خاص و … را دارا می باشد و آمادگی خود را جهت تامین قطعات اعلام میدارد.

آموزش و مشاوره

آموزش اپراتوری و بهره برداری ، نگهداری و تعمیرات در محل نصب به پرسنل معرفی شده توسط کارفرما انجام میگردد و دستور العمل های لازم به ایشان تحویل میگردد. همچنین این شرکت امکان آموزش تکمیلی را در محل شرکت برای تیم های تعمیراتی کارفرما دارد. شرکت آوا صنعت با کادر متخصص و با بیش از 25 سال تجربه در زمینه طراحی و ساخت جرثقیل آماده ارائه مشاوره رایگان به صنعتگران محترم می باشد.

تست و بازرسی

موارد زیر در بازرسی کارشناسان از جرثقیلهای در حال کار بشرح زیر می باشد:بازدید ظاهری از کلیه اتصالات ، پیچ ها، زنجیر ، سیم بکسل و حصول اطمینان از عدم پارگی ، ریش شدگی ، دفرمگی در تجهیزات باربرداری
بررسی وضعیت رنگ قطعات فلزی
بررسی ریل ها و چرخ ها و حصول اطمینان از عدم خوردگی ، تورق کف چرخ ها ، شکستگی جوش ها
انجام تست استاتیک و دینامیک جرثقیل طبق استاندارد FEM
نقشه برداری از وضعیت دهانه چرخ ها و راستا و تراز ریل های حرکتی
انجام تست خیز مجاز پل با استفاده از بار نامی جرثقیل بر اساس گروه کاری سازه خریداری شده

گارانتی و خدمات پس از فروش

جرثقیل های این شرکت دارای 2 سال گارانتی مکانیکی ، یک سال گارانتی الکتریکی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.همچنین گیربکس های مورد استفاده دارای 2 سال وارانتی تعویض می باشد.

طراحی مهندسی

شرکت آوا صنعت با تکیه بر توان داخلی و با داشتن کادر مدیریتی و پرسنل مجرب با بیش از 25 سال تجربه تخصصی با دیدگاه تولید ملی ، طراحی و ساخت انواع جرثقیل های سقفی ، بالابرها و مکانیسم های حرکتی را دستور کار قرار داده است.
جرثقیل های این شرکت بر اساس استانداردهای روز دنیا از قبیل FEM ، DIN ، ASME ، CMAA طراحی و ساخت می گردد.
مقطع پل ها بصورت جعبه (BOX) از ورق فولادی جوشکاری و ساخته می شود.
جوش های طولی جرثقیل به روش زیر پودری اتوماتیک (SAW) و جوش های سر به سر به روش رکتیفایر (SMAW) و (GMAW) با استفاده از جوشکاران کارآزموده و دارای گواهینامه معتبر انجام می گردد.
بر روی جوش ها تست های NDT ، PT-VT و MT و بر اساس ضرورت تست های UT و RT انجام می گردد.
پس از انجام مراحل ساخت نسبت به رنگ آمیزی متناسب با شرایط محیط نصب و درخواست کارفرما اقدام می گردد.
بالابرهای ساخت این شرکت با استفاده از موتور گیر بکس ایلماز ترکیه ساخته می شود این تجهیز دارای 2 سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد. گیربکس های مصرفی نیز دارای 2 سال وارانتی تعویض میباشد.

اطلاعات تماس

کاربر گرامی هنگام تماس با شرکت مذکور اعلام بفرماییدکه اطلاعات تماس را از صفحه شخصی شرکت در سامانه شمستا مشاهده کرده اید تا از امتیازات توافقی و پشتیبانی آتی شمستا بهره مند شوید.

مدیر : احمدرضا کریمی
تلفن : 031-42694550
سایت : www.avasanatco.com
اینستاگرام : avasanatmehr
اصفهان، شهرک صنعتی نجف آباد 2، خیابان شیخ بهایی، فرعی 8، پلاک 13

فرم تماس

نظر خود را در باره این نمایشگاه ثبت کنید

ثبت نظر شما
X

به نمایشگاه آنلاین سامانه جامع صنعتی شمستا خوش آمدید