جزییات

عنوان طرح : اجرای سیستم پایش و مکانیزاسیون خطوط تولید کارخانه های نوشابه و نوشیدنی های گازدار موضوع طرح :
کارفرما : موسسه تحقیق و توسعه دانشمند استان : همه استانها‏
صنایع مرتبط :  صنایع غذایی توضیحات :

مکانیزاسیون خطوط تولید، افزایش تولید و بهره وری را در پی خواهد داشت. علاوه بر این، مخاطرات تولید را برای نیروی انسانی به حداقل میرساند. انجام فرآیندهای تولیدی با استفاده از نیروهای انسانی علاوه بر اینکه خطرات متعددی برای کارگران به همراه دارد، خطاهای فراوانی نیز ممکن است در طول فرآیند تولید رخ دهد.
مکانیزه کردن فرآیند، این مشکلات را تا حد بسیار خوبی کاهش میدهد. ضمن اینکه کنترل و پایش آنرا نیز بسیار آسانتر می نماید. تولید محصول با اجرای فرآیند تولید به صورت سنتی نمیتواند به ظرفیت بالا برسد. مکانیزه شدن فرآیند این امکان را به تولید کننده می دهد که بتواند به ظرفیت تولید بالا و به تبع آن کاهش هزینه تمام شده دست یابد.
با توجه به وسعت و پراکندگی جغرافیایی کارخانه های تولیدی نوشابه و نوشیدنی های گازدار، تنوع سبد محصولات، تعدد عوامل تاثیرگذار بر راندمان تولید و لزوم هماهنگی تولیدات کارخانجات مختلف گروه با شعب فروش، نیاز به سامانه جامع برای یکپارچه سازی و جمع آوری اطلاعات دقیق برخی از خطوط تولید و پردازش آنها وجود دارد تا انحراف عملکرد آنها از برنامه ریزی های انجام شده برای تولید در سریعترین زمان ممکن مشخص شده و کنترل گردد.
لذا اهم اهداف پروژه نظارت بر خط خطوط تولید، رصد دقیق فعالیت خطوط تولید کارخانجات از جمله توقفات دستگاهها، ضایعات، راندمان تولید، نوع تولید و میزان گاز و بریکس محصولات می باشد

روشهاي ارسال پروپوزال و ارتباط :

ثبت نام تنها از طریق سامانه طرحهای دانشبنیان موسسه دانشمند به آدرس www.bonyadtech.ir امکانپذیر میباشد.

طرح : طرح های نوآورانه و فناورانه تاریخ انقضا : 1401/02/10