سوالات متداول

آیا یک فرد حقیقی می تواند در بخش بومی سازی اطلاعات وارد کند؟

بلهَ ، افراد حقیقی و حقوقی می توانند اطلاعات در این بخش وارد کنند.

صحت اطلاعات وارد شده از سوی کاربران چگونه است؟

مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده بر عهده کاربر وارد کننده اطلاعات هست و اگر کاربری نسبت به صحت اطلاعات درج شده از سوی سایرین اعتراض دارد می تواند در قسمت گزارش تخلف که در پایین سایت قرار دارد نسبت به آن اعتراض تا مورد بررسی قرار گیرد

من در سایت ثبت نام کرده ام اما اسمم در لیست متخصصین نیست؟

جهت قرار گیری نام خود در لیست متخصصین می بایست بعد از ثبت نام در پنل خدمات(منو کنار ثبت نام)) وارد شده پروفایل کاربری را پر کرده سپس در منو متخصصان و مدرسان اطلاعات تخصصی خود در سه بخش آموزش، مشاوره و فنی را وارد کنید

آیا مشاوران در امر خرید و فروش ماشین آلات هم میتوانند در این سایت ثبت نام کنند؟

بله.در قسمت متخصصان، بخش مشاوران اطلاعات خود را وارد کنید و در زمینه های تخصصی آن کلمات کلیدی مناسب وارد نمایید.

آیا افراد در رشته های غیر فنی هم می توانند در اینجا به عنوان متخصص ثبت نام کنند؟

بله، تمام افرادی که به نحوی با صنعت در ارتباط هستند می توانند ثبت نام در قسمت متخصصین داشته و تخصص های خود را انتخاب و کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت خود را وارد کنند تا قابل جستجو بوده و کاربران راحت تر به آنها برسند. رشته هایی مثل حسابداری، مدیریت مالی، تولید محتوا، تبلیغات، خبرنگاری و عکس برداری، گرافیک، مترجمی و ...هم می توانند در خصوص فعالیتهای صنعتی به ارائه خدمت بپردازند و در اینجا ثبت نام کنند

آیا یک فرد می تواند در سایت هم حقیقی باشد هم حقوقی؟

خیر، اگر فرد بعد از ثبت نام اولیه در هنگام پرکردن پروفایل کاربری"آیا شما شخص حقوقی هستید" را بله جواب دهد گزینه های مربوط به شخص حقوقی باز و پروفایل بعد از ذخیره اطلاعات بنام شخص حقوقی تغییر نام پیدا می کند. لذا کاربر اگر دوست دارد در قسمت متخصصین هم معرفی شود باید ثبت نام دیگر داشته و گزینه حقوقی را فعال نکند

من در قسمت متخصصین اطلاعاتم را وارد کرده ام اما در لیست متخصصین نمایش داده نمی شود؟

بعد از ثبت نام اولیه و تکمیل پروفایل کاربری، باید در قسمت متخصصین اطلاعات خود را در سه بخش آموزش، مشاوره و انجام خدمات فنی را تکمیل نمایید. در این قسمت یک گزینه دارد "ایا می خواهید در بخش متخصصین معرفی شود" آین گزینه را "بله" تغییر دهید تا اطلاعات شما در متخصصین نمایش داده شود "

آیا بازدیدکنندگان از نمایشگاهها برای بازدید باید هزینه پرداخت کنند؟

خیر، بازدید از نمایشگاهها و بخشهای متخصصان، مشاوره، فنی و آموزشهای تخصصی رایگان است

آیا برای ورود اطلاعات با توجه به کم بود نیرو در شرکتم می توانم از پشتیبانی سایت کمک بگیرم؟

 در وارد کردن اطلاعات برای شرکتهایی که نیاز به نیروی انسانی دارند می توانند از پشتیبانی سایت با پرداخت تعرفه آن کمک بگیرند

در مرکز صنعتی من خدمات متعدد فنی انجام می دهیم اما تاکنون هیچ تبلیغ نداشته ام و نیرویی برای آن ندارم ایا همکاران شما می توانند در مرکز من حاضر، تصویر و مطلب آماده کنند مشکلی برای هزینه ندارم؟

بله همکاران ما می توانند این خدمات را به شما ارائه دهند

من در کارخانه خود ضایعات زیادی دارم که نمی دانم می توان از آنها استفاده کرد یا خیر؟ ایا می تواند شمستا به من کمکی بکند؟

بله، بررسی مشکلات صنعت یکی از خدمات ماست، تیم فنی ما بعد از بررسی پروپوزال طرح را آماده و اگر بخواهید درقسمت طرحهای تحقیقاتی برای عموم اعلام و یا افراد مجرب جهت اجرای این تحقیقات را به شما معرفی می کنند یا خود می توانید از بین متخصصان، فرد  و  یا در نمایشگاه مجازی خدمات شرکت مورد نظر خود را پیدا کنید

قطعات مورد نیاز در کارخانه ما از چند مرکز تهیه می شود که چندان راضی نیستم، ایا شمستا می تواند به ما کمکی در این زمینه بکند؟

بله، می توانید از میان شرکتهایی حاضر در نمایشگاه مجازی خدمات، شرکت مورد نظر خود راپیدا کنید یا اینکه قطعات مورد نیاز خود را در نمایشگاه مجازی بومی سازی قرار دهید

آیا اطلاعات وارد شده مورد تأیید شمستا می باشد؟

خیر، کاربران مسئول صحت اطلاعات خود می باشند. در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح نمی باشد در گزارش تخلفات آن را مطرح نمایید.

درصورتی که اطلاعات وارد شده مشکوک و یا نادرست باشد چه اقدامتی باید انجام شود؟

در قسمت گزارش تخلفات اعلام نموده تا پس از بررسی در صورت صحت نادرست بودن اطلاعات حساب کاربردی فرد بسته خواهد شد.

چگونه برای یک شرکت یا کارگاه ثبت نام کنیم

در ابتدا با ثبت نام شما و ارسال کد به موبایل پنل خدمات به نام شما ایجاد خواهد شد. پس از ورود به پنل خدمات و در هنگام پر کردن پروفایل کاربری در قسمت پایین از شما سوال می شود شخصیت حقوقی هستید یا حقیقی، اگر حقوقی را انتخاب کنید یکسری اطلاعات از شما سوال می شود و از این به بعد پنل به نام شرکت یا کارگاه شما تغییر نام پیدا خواهد کرد.

آیا با ثبت نام و تغییر نام به حقوقی می توان در لیست متخصصین هم قرار گرفت

بله. چون ثبت نام اولیه و وارد شدن به سایت با نام و نام خانوادگی فرد بوده است اکنون فرد می تواند علی رغم اینکه وضعیت پروفایل را به حقوقی تغییر داده. در بخش متخصصان اطلاعات خود را وارد کند. چون در این قسمت با همان نام و نام خانوادگی فرد ثبت نام شده اطلاعات ذخیره می شود

من دنبال کار می گردم این سامانه چطور می تواند به من کمک کند

 گزینه متقاضی کار از منوهای بالا است که حاوی اطلاعات افراد متقاضی کار می باشد برای این منظور پس از ثبت نام در قسمت داشبورد اطلاعات خود را در بخش منو متقاضی کار وارد نمایید تا شرکتها و مراکز متقاضی نیرو از شما استفاده کنند. همچنین اگر در زمینه خاصی از جمله نرم افزار یا مدلسازی و غیره می توانید در قسمت متخصصان اطلاعات خود را در سه بخش آموزش، مشاوره و خدمات فنی وارد کنید تا کاربران متقاضی بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. از قسمت کاریابی نیز می توانید آگهی های استخدام را ملاحظه فرمایید.

جهت آشنایی با نحوه ثبت نام در این بخش بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.aparat.com/v/oFd9R

اطلاعات قرار داده شده در سایت را ویرایش می کنیم ولی در سایت نمایش نمی دهد، علت چیست؟

مرورگر کروم اطلاعات را ذخیره می کند در نتیجه برای رفع این مشکل ctrl+f5 را چندین مرتبه فشار دهید.

افرادی که در زمینه های خاص صنعتی فعالیت دارند، چگونه می توانند خود را معرفی کنند؟

این افراد می توانند به بخش متخصصان وارد شده و ضمن وارد کردن اطلاعات و رزومه خود با فعال کردن تخصص های فنی، آمادگی خود جهت انجام خدمات فنی را اعلام کنند که با فعال کردن این قمست در منو خدمات فنی این افراد معرفی می شوند و در صورت ارائه خدمات آموزش و مشاوره این دو مورد را در پنل خود فعال کنند تا کاربران در صورت نیاز به تخصص های این افراد در زمینه خدمات فنی، آموزش و یا مشاوره با آنها ارتباط برقرار کنند.

همچنین این افراد برای معرفی شرکت و کارگاه خود میتوانند از بخش نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی اقدام نمایند.

سلام. اطلاعات خود را در قسمت متخصصان تکمیل کرده ام اما در صفحه اصلی در بخش متخصصان نشان داده نمی شود

ضمن تشکر از حضور شما. در فرم متخصصان، اولین گزینه که مربوط به نمایش شما بوده است را از وضعیت اولیه خیر، به بله تغییر دهید. 

آیا در بخش مشاوره و آموزش می توان درآمدی را کسب کرد؟

در این بخش فقط متخصصان به کاربران معرفی می گردند و کاربران با توجه به نیاز خود با متخصصان ارتباط برقرار می کنند. این ارتباط به صورت مستقیم برقرار می شود و متخصصان می توانند با کاربر به توافق برسند و به ازای دریافت مبلغی این خدمات را به آنها بدهند و سامانه جامع شمستا در خصوص این ارتباط و تبادل مالی آنها هیچ نقشی ندارد و تنها به صورت یک پایگاه اطلاعاتی جهت معرفی پتانسیل های متخصصان و مراکز صنعتی  عمل میکند.

خدمات سامانه برای افرادی که می خواهند دوره های آموزشی برگزار کنند، چه مواردی است؟

1- تهیه پوستر و اعلام آن در سایت و کانال های وابسته

2- ایجاد بستر برای آموزش آنلاین

3- ثبت نام و پرداخت آنلاین

پاسخ به نگرانی مراکز صنعتی درخصوص مالیات و بیمه

مالیات بستگی به میزان خرید و فروش و براساس فاکتورهای اصلی می باشد که در شمستا هیچ اطلاعاتی از ارتباط بین خریدار و فروشنده و حجم (مقدار یا تعداد خرید و فروش) عملیات بین آنها وجود ندارد و تنها مراکز صنعتی و متخصصان را به کاربران معرفی نمی نماید بنابراین هیچ چای نگرانی در خصوص اطلاعات مالیاتی نیست.

 در خصوص بیمه نیز هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد نیروی انسانی و کارکرد آنها در سامانه شمستا از سوی مراکز صنعتی و کاربران ثبت و نگهداری نمی شود بنابراین هیچ نگرانی از سوی مراکز صنعتی درخصوص اطلاعات بیمه ای نبایستی وجود داشته باشد.

مشکل عدم ارجاع کار به مراکز صنعتی از سوی واسطه ها چگونه توسط سامانه جامع شمستا برطرف می شود؟

سامانه شمستا ارتباط بین متخصصان، مراکز صنعتی و کارخانجات را به صورت مستقیم با حذف واسطه ها برقرار می سازد. این سامانه در واقع بستری را فراهم کرده تا مراکز صنعتی بتوانند خود را در بخش نمایشگاه صنعتگران و خدمات صنعتی معرفی کنند و کاربران و به ویژه مدیران کارخانجات به راحتی اطلاعات این مراکز را مشاهده کرده و به صورت مستقیم نیازهای خود را به این مراکز اعلام کنند و به واسطه ی این سامانه به تدریج ارتباطات بین متخصصان، مراکز صنعتی و مدیران کارخانجات نهادینه می شود.

فواید عضویت و معرفی در سامانه شمستا برای مراکز صنعتی و کارگاه هایی که خود دارای سایت و صفحات در شبکه های اجتماعی هستند، چیست؟

مراکز صنعتی با معرفی بیشتر خود در شمستا، می توانند مشتریان بیشتری را جذب کنند زیرا این سامانه کشوری هست و اطلاعات شما در اختیار تمامی کاربران سایت که افراد متخصص  و صنعتی هستند قرار می گیرد و با شناسایی مرکز شما توسط افراد و با توجه به نیاز آنها این ارتباط شکل می گیرد. به عبارت دیگر سامانه جامع صنعتی شمستا یک فضای مجازی نمایشگاهی را در اختیار متخصصان و مراکز صنعتی قرار می دهد تا بتوانند در یک محیط کاملا تخصصی دستاوردهای خود را به جامعه هدف به طور مستقیم معرفی نمایند. همچنانکه شاهدیم بسیاری از مراکز صنعتی علاوه بر داشتن سایتها و نمایندگی ها در سطح شهرها در نمایشگاه جهت معرفی هرچه بیشتر خود اقدام می کنند. لذا در محیط سامانه جامع صنعتی شمستا 4 نمایشگاه تخصصی به صورت مجازی طراحی شده است.

آیا سامانه شمستا فعالیت بین المللی نیز خواهد داشت؟

بخش زبان انگلیسی سایت در حال آماده سازیست که با آماده شدن آن مراکز صنعتی در سطح بین المللی نیز معرفی می شوند.

چگونه می توانیم شرکتمان را عضو شمستا کنیم؟

جهت معرفی و ثبت شرکت خود در سامانه صنعتی شمستا ابتدا باید ثبت نام انجام شود و سپس وارد پنل خدمات خود شوید و پس از تکمیل پروفایل کاربری، در قسمت داشبورد نمایشگاه مجازی صنعتگران را انتخاب فرموده و بعد از پرداخت هزینه اطلاعات خود را ثبت فرمایید (توجه: در هنگام پر کردن پروفایل کاربری حتما تیک من یک شخص حقوقی هستم را فعال فرموده و اطلاعات شرکت خود را وارد نمایید تا در قسمت داشبورد پکیج های حقوقی به شما نمایش داده شود).

راهنمایی بفرمایید که به عنوان متخصص چگونه می توانم در بخش متخصصان سامانه شمستا ثبت نام کنم؟

لطفا بر روی ثبت نام متخصصان کلیک فرمایید تا به صفحه مربوطه انتقال داده شوید و نحوه ثبت نام در این بخش به شما آموزش داده شود.

تخصص و صنعت من در لیست نیست، لطفا راهنمایی بفرمایید؟

شما کاربر گرامی می توانید گزینه سایر را انتخاب نمایید و یا اینکه به پشتیبانی اعلام فرمایید تا صنعت و یا تخصص شما به لیست اضافه شود.

در قسمت کلمات کلیدی چه کلماتی را باید قرار داد؟

با توجه به جستجویی که در سامانه انجام میشود در قسمت کلمات کلیدی می توانید کلمات تخصصی را که مرتبط با تخصص و حرفه شماست وارد نمایید.

آیا فروشندگان ماشین های ابزار و وارد کنندگان ماشین آلات صنعتی می توانند در شمستا خود را معرفی کنند؟

بله این افراد می توانند در بخش متخصصان شمستا به عنوان مشاور و متخصص به کاربران مشورت دهند و همچنین به دلیل اینکه خدمات صنعتی ارائه می دهند شرکت خود را در بخش نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی معرفی نمایند.

آیا افراد و تیمهایی که به عنوان مشاوره صنعتی فعالیت دارند می توانند در شمستا حضور داشته باشند؟

بله از آنجایی که مشاوران صنعتی می توانند از بروز خسارات زیاد برای کسانی که وارد عرصه‌ی تولید صنعتی می شوند جلوگیری کنند و صنعت ما نیاز بسیاری به مشاوره های فنی و مدیریتی و کسب و کاری دارد، ما بخش متخصصان شمستا را به این افراد اختصاص داده ایم. این بخش شامل سه قسمت آموزش، مشاوره و انجام خدمات فنی است که مشاوران صنعتی با انتخاب قسمت مشاوره می توانند خود را به عنوان متخصص در این حوزه معرفی کرده و کاربران می توانند به این طریق با آنها ارتباط بگیرند. 

چگونه اطمینان پیدا کنم که تصاویر نمونه کارهای من که محرمانه است مورد استفاده دیگران قرار نمی گیرد؟

اگر فکر می کنید که تصویر قطعه یا نمونه کار شما محرمانه است لازم نیست در تصاویر نمایشگاهها به ویژه نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی بگذارید. فقط در متن درباره خود و نیز خدمات در مورد فعالیت خود و نام این قطعه و کارکرد آن توضیح دهید. در جستجوها بر اساس این متنی که نوشته اید نتایج ظاهر می گردد. 

چگونه افراد متقاضی یا جویای کار و حتی کار دانشجویی می توانند از این سایت استفاده کنند؟

افراد متقاضی کار اعم از فارغ التحصیل، دانشجو و متقاضی کار تمام وقت یا پاره وقت و یا حتی دورکار می توانند بدون هیچ هزینه ای در سایت ثبت نام کرده و در بخش متخصصان خود و توانایی خود در انجام خدمات صنعتی یا آموزش حتی در انجام پروژه های نرم افزاری را معرفی کنند و در قسمت متقاضی کار درخواست خود را جهت اشتغال در بخشهای مختلف صنعت اعلام دارند تا کارفرمایان بتوانند مستقیم با آنها ارتباط برقرار کنند.

جهت آشنایی با نحوه ثبت نام در این بخش بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.aparat.com/v/oFd9R

How can i order my request to be manufactured?

Please send your request to us by email. We will inform you about it as soon as possible

من کارگاه صنعتی دارم آیا می توانم در نمایشگاه مجازی صنعتگران ، کارگاهم را معرفی کنم ؟

بله ، کارگاه های صنعتی نیز می توانند مانند شرکت ها و کارخانه ها در این نمایشگاه، دریاره خود و خدماتی که انجام می دهند اطلاعات خود را ثبت کنند.