تجهیزات آشپرخانه صنعتی

تجهیزات آشپرخانه صنعتی

سامانه جامع صنعتی شمستا  (یکی از فعالان عرصه صنعت کشور و بانک اطلاعات صنعت) ، با توجه به این امر که آموزش در زمینه های تخصصی و به روزسانی اطلاعات علمی  و عملی در صنعت، بسیار مهم بوده و نقش سازنده ای در پیشرفت آن ایفا می نماید، یک سری مقاله تخصصی با موضوعات مرتبط با صنعت نگاشته و در وبلاگ سامانه شمستا به اشتراک میگذارد تا مورد استفاده ی کاربران، متخصصان، صنعتگران و کارگاه های صنعتی کشور قرار گیرد.

در این مقاله قصد داریم درباره ی تجهیزات آشپزخانه صنعتی صحبت کنیم و به بیان نقش موثر آن در صرفه جویی زمان و هزینه و بالا بردن کیفیت بپردازیم.

مقدمه

در رقابت نفس‌گیر میان بزرگ‌ترین رستوران‌ها تا کیوسک‌های فست فودی کوچک برای پذیرایی از مشتریان با بهترین غذاها در کمترین زمان، استفاده از پیشرفته‌ترین لوازم صنعتی آشپزخانه می‌تواند برگ برنده شما باشد.

فرقی ندارد که قصد راه‌اندازی کترینگ غذای خانگی را داشته باشید یا بخواهید یک فست فود سلف سرویس تأسیس کنید، همواره خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی مناسب یکی از اقدامات اساسی برای صرفه‌جویی در زمان، انرژی و هزینه‌ها خواهد بود.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی پویا صنعت یکی از شرکت های عضو " نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی " سامانه جامع صنعتی شمستا (بانک اطلاعات صنعت) با گستره وسیعی از لوازم آشپزخانه صنعتی از انواع کباب پز اتوماتیک و کباب پز تابشی گرفته تا دستگاه سیخ شوی اتوماتیک و کوبیده زن صنعتی، شما را قادر خواهد ساخت مجموعه خود را به بهترین و کاراترین تجهیزات فست فود و لوازم رستورانی مجهز کنید.

 

چگونه بهترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی را انتخاب کنیم؟

لوازم پیشرفته و حرفه‌ای، نبض حیاتی هر آشپزخانه صنعتی محسوب می‌شوند. اما با لیست بلند و بالای لوازم صنعتی آشپزخانه، تصمیم‌گیری برای انتخاب و خرید مناسب‌ترین تجهیزات کار چندان آسانی نیست. برای یک انتخاب هوشمندانه توصیه می‌شود چهار گام اساسی را طی کنید:

 1. لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی را مرور کنید
 2. هدف خود از خرید لوازم صنعتی آشپزخانه را مشخص کنید
 3. قیمت تجهیزات صنعتی آشپزخانه را مد نظر قرار دهید
 4. با کارشناسان زبده در حوزه تجهیزات رستوران مشاوره کنید

لیست تجهیزات صنعتی آشپزخانه

وسایل صنعتی آشپزخانه بسیار متنوع هستند و هر یک مزایا و کاربردهای خاص خود را دارند. آشنایی با انواع لوازم صنعتی و افزایش اطلاعات در زمینه هر یک از تجهیزات رستوران پیش‌نیاز اولیه برای یک خرید آگاهانه است. مهم‌ترین گروه‌های وسایل رستوران و فست فود بر اساس مراحل تهیه و تحویل غذا تعیین می‌شود.

تجهیزات نگهداری برای رستوران و فست فود

تجهیزات نگهداری غذا در رستوران و فست فود به طور معمول تجهیزات برودتی آشپزخانه برای سرد کردن یا لوازم گرم نگه داشتن غذا را شامل می‌شود. تجهیزات نگهداری عرضه شده توسط پویا صنعت، مدل‌های متنوع یخچال و فریزر صنعتی و انواع ظروف بن ماری را در بر می‌گیرد که می‌تواند پاسخگوی نیازهای کسب‌وکارهای کوچک تا بزرگ باشد.

در میان تجهیزات نگهداری غذا، یخچال و فریزر را می‌توان جزء جاگیرترین لوازم رستوران دانست که در اولین مراحل خرید وسایل صنعتی آشپزخانه مورد توجه قرار می‌گیرد. مدل مناسب یخچال و فریزر صنعتی بر اساس مساحت آشپزخانه، حجم غذای آماده شده و مدت زمان نگهداری غذا در یخچال تعیین می‌شود.

تجهیزات آماده سازی فست فود و رستوران

مهمترین نکته در انتخاب تجهیزات آماده‌سازی، حداقل فاصله آنها با یخچال و لوازم نگهداری مواد غذایی است تا از اتلاف وقت برای رفت و آمد جلوگیری شود. پویا صنعت مدل‌های متنوعی از لوازم آماده‌سازی عرضه می‌کند که می‌توانند در هارمونی با سایر تجهیزات آشپزخانه شما، کیفیت و سرعت آماده‌سازی غذاها را متحول کنند.

وسایل آماده‌سازی پویا صنعت، لوازم کاربردی و اساسی همچون انواع چرخ گوشت، آسیاب صنعتی و انواع خردکن تا لوازم خلاقانه و اختصاصی با گواهی ثبت اختراع همچون همبرگر زن اتوماتیک، دستگاه کباب زن اتوماتیک و کوبیده زن صنعتی را در بر می‌گیرد.

تجهیزات پخت کباب و انواع غذاهای رستورانی

تجهیزات پخت در یک رستوران بر اساس تعداد مشتریان و نوع غذای سرو شده تعیین می‌شوند. انواع کباب پای ثابت منوی رستوران‌های ایرانی محسوب می‌شوند. مدل‌های کباب پز تابشی اتوماتیک پویا صنعت می‌توانند به وجه تمایز کباب‌های مجموعه شما با رقبا تبدیل شوند.

انواع اجاق گاز، فر، سرخ کن و دیگ‌های چلوپز و خورشت پز از جمله تجهیزات دیگری هستند که متناسب با منوی رستوران یا کترینگ می‌توانند در تهیه و عرضه غذاهایی با بهترین طعم و بافت، در خدمت رستوران شما قرار گیرند.

تجهیزات شستشو آشپزخانه‌های صنعتی

در رستوران‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی بزرگ، استفاده از تجهیزات شستشوی اتوماتیک با کاهش تعداد پرسنل مورد نیاز، تأثیر چشمگیری در افزایش سرعت و کاهش هزینه‌های طولانی مدت خواهند داشت.

ماشین‌های ظرفشویی در ظرفیت‌های مختلف تا لوازم تخصصی‌تر همچون دستگاه سیخ شوی اتوماتیک از جمله نمونه‌های تجهیزات شستشو هستند که مصرف آب و برق را به کاهش داده و با به حداقل رساندن دخالت نیروی انسانی، سطح بهداشت عملیات را ارتقاء می‌دهند.

تجهیزات کافی شاپ و فست فود

پس از تهیه لوازم ضروری و اساسی که برای هر نوع آشپزخانه صنعتی مورد نیاز است، نوبت به لوازم اختصاصی کسب‌وکارها از جمله تجهیزات فست فود و کافی شاپ‌ها می‌رسد. خریداری وسایل اختصاصی برای عرضه غذاهای فست فودی نقش پررنگی در بهبود طعم و کیفیت غذاهای سرو شده خواهد داشت.

ردیف تجهیزات کافی شاپی پویا صنعت، از لوازم ضروری و اساسی همچون فر پیتزا و انواع سرخ کن صنعتی تا لوازم تخصصی‌تر همچون بخارپز هات داگ و دستگاه پاستاپز را در بر می‌گیرد که دست صاحبان فست فود و کافه‌ها را برای هر نوع انتخابی باز می‌گذارد.

 

هدف از خرید تجهیزات صنعتی آشپزخانه چیست؟

تأثیر قابل توجه استفاده از لوازم صنعتی مناسب در افزایش سرعت و کیفیت فرآیند آماده‌سازی غذاها، موضوعی بدیهی است. اما برای انتخاب مناسب‌ترین تجهیزات، لازم است هدف خود را به صورت واضح‌تری تعیین کنید.

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای تأسیس رستوران

مهمترین هدف در هنگام راه‌اندازی یک کافه یا رستوران جدید، خرید مهمترین و اساسی‌ترین وسایل رستوران یا تجهیزات فست فود است. ما مجموعه‌ای از پرکاربردترین لوازم و تجهیزات آشپزخانه را عرضه می‌کنیم که به کسب‌وکارهای نوپا کمک می‌کند از سرمایه خود به بهینه‌ترین شکل استفاده کنند.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای افزایش فروش در رستوران و فست فود

ممکن است مشکل اصلی کسب‌وکار شما، کند بودن عملیات و نارضایتی مشتریان از زمان آماده شدن غذاها باشد یا به دنبال اضافه کردن گزینه‌های جدید به منو و افزایش تنوع غذایی باشید. در هر حال، مشخص بودن هدف از پشیمانی و اتلاف هزینه‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با مراجعه به کاتالوگ تجهیزات آشپزخانه صنعتی پویا صنعت با یک کلیک و بازدید از صفحه سایت اختصاص داده شده شان در بانک اطلاعات صنعت کشور (سامانه جامع صنعتی شمستا) می‌توانید طیف وسیعی از لوازم با طراحی خلاقانه و کیفیت ساخت بالا را مشاهده کنید. این لوازم می‌توانند در رسیدن به یک یا چند مورد از اهداف زیر به کسب‌وکار شما کمک کنند.

 • افزایش سرعت آماده‌سازی و پذیرایی از مشتریان با کمک تجهیزات مکانیزه همچون دستگاه کباب گیر اتوماتیک
 • کاهش مصرف آب، برق یا گاز با استفاده از تجهیزات با راندمان بالا همچون انواع سیخ شور
 • کاهش ضایعات و اتلاف مواد غذایی با تجهیزات خودکار همچون کباب زن اتوماتیک
 • ارتقای سطح بهداشت و کاهش خطا در اثر دخالت انسانی با انواع لوازم مکانیزه همچون خردکن و آسیاب صنعتی
 • افزایش کیفیت پخت و پز و خلق طعم‌های جدید با تجهیزات منحصربه‌فرد همچون کباب پز تابشی اتوماتیک
 • گسترش منو و افزایش تنوع در غذاهای عرضه شده با تجهیزات اختصاصی فست فودی و کافی شاپی
 • جایگزینی تجهیزات قدیمی با تجهیزات مدرن با طول عمر بالا

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات صنعتی آشپزخانه و سرمایه مورد نیاز برای تهیه لوازم آشپزخانه، یکی از مهمترین دغدغه‌های صاحبان کسب‌وکارها در هنگام خرید وسایل صنعتی آشپزخانه محسوب می‌شود. عوامل متعددی از جمله کیفیت ساخت، ظرفیت، طول عمر و بهره‌وری انرژی بر روی قیمت تجهیزات رستورانی و فست فودی تأثیر می‌گذارند.

بهترین راه برای انتخاب مناسب‌ترین مدل‌ها با حداکثر کیفیت نسبت به قیمت، اطلاع از آخرین قیمت لوازم و شرایط خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی، تماس با کارشناسان و متخصصان پویا صنعت است.

برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی از کجا شروع کنیم؟

مطالعه کاتالوگ‌ها و آشنایی با انواع لوازم و تجهیزات مورد نیاز در آشپزخانه صنعتی، گام ابتدایی در راه‌اندازی یک رستوران، فست فود، کافه یا کترینگ غذای خانگی محسوب می‌شود. اما در تصمیم‌گیری نهایی نباید از نقش مشاوره و بهره‌گیری از تجارب حقیقی غافل شد.

بازدید از بخش متخصصان سامانه جامع صنعتی شمستا با دارا بودن موتور جستجوی صنعت و تخصص و کلمات کلیدی این امکان را به شما خواهد داد تا با متخصصان و مشاوران زمینه مورد نظرتان آشنا شده و اطلاعات تماس متخصصان و مشاوران رادر دسترس داشته باشید .

خرید لوازم آشپزخانه صنعتی از تولید کنندگان سرشناس و خوشنام با سابقه کاری درخشان، علاوه بر اطمینان از کیفیت و طول عمر محصولات، مزیت بهره‌گیری از تجارب برای استفاده هوشمندانه از سرمایه را به همراه دارد.

شرکت پویا صنعت با نزدیک به دو دهه تجربه در تولید و تأمین تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای کسب‌وکارهای متعدد نظیر رستوران ها، هتل ها، سازمان ها و ارگان های متعدد، از جمله تولید کنندگان معتبر در این حوزه است که می‌تواند در صفر تا صد مراحل خرید و راه اندازی آشپزخانه صنعتی راهنمای شما باشد.