استعلام قیمت سریع و آنلاین

استعلام قیمت سریع و آنلاین

از کجا استعلام قیمت سریع و آنلاین صنعتی بگیریم؟

برای گرفتن استعلام قیمت سریع روش های متفاوتی وجود دارد، اما مهم ترین قسمت برای گرفتن استعلام بها خصوصا در صنعت، گرفتن استعلام بها از مراکز درست و معتبر می باشد. سامانه جامع صنعتی شمستا به عنوان بانک اطلاعات صنعت ایران که با مراکز صنعتی زیاد و معتبری در ارتباط می باشد و تعداد کثیری از صنعتگران کشور که در زمینه ساخت قطعات و دستگاه های صنعتی و خدمات مربوط به آن فعالیت می کنند عضو این سامانه جامع می باشند ؛ در جهت رفع مشکلات ناشی از فرایند استعلام قیمت، شرایطی را فراهم کرده است که کاربران می توانند استعلام را به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن با مناسب ترین قیمت داشته باشند. یکی از فرآیندهای بسیار مهم در بخش بازرگانی و فروش شرکتها، مراکز صنعتی و حتی سازمانها گرفتن استعلام بها می باشدچرا که در خرید کالا و خدمات به ویژه در صنعت همیشه پایین ترین قیمت ملاک نیست بلکه مناسب ترین مورد توجه می باشد زیرا در کنار قیمت، کیفیت، خدمات پس از فروش هم بسیار مهم می باشد از طرفی طبق قوانین و مقرارت پیمان فقط معاملاتی که در رده کوچک طبقه بندی بشوند شامل استعلام بها یا قیمت کالا و خدمات صنعتی می شوند لذا در این مقاله در ابتدا به تعریف این واژه و نکاتی که می بایست در نظر گرفت خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

استعلام (inquiry) چیست ؟

چگونه در صنعت استعلام قیمت بگیریم؟

چه مشکلاتی در فرایند استعلام بها وجود دارد؟

شمستا (بانک جامع اطلاعات ایران) چگونه می تواند مشکلات استعلام قیمت (price inquiry) را حل کند؟

استعلام (Inquiry)به چه معناست؟

استعلام (Inquiry)  به فرایندی گفته می شود که هدف از انجام آن برطرف کردن شک و حل مساله می باشد. گاهی این استعلام فقط برای قیمت نیست چرا که ما در بعضی موارد که در مورد موضوعی شک و تردید داریم از چند نفر نظرات آنها را می پرسیم، این هم در حقیقت نوعی استعلام است.  اما در صنعت برای خرید مواد، قطعات، ماشین آلات صنعتی و انجام خدمات صنعتی از جمله تراشکاری، ریخته گری و ... استعلام قیمت صورت می گیرد تا بهترین گزینه یا به عبارتی مناسب ترین گزینه انتخاب شود.

گرفتن استعلام قیمت در صنعت

در فرآیند استعلام قیمت به ویژه خدمات صنعتی همچنانکه سامانه جامع صنعتی شمستا نیز به ارائه خدمت به متخصصان، صنعتگران و مراکز صنعتی می پردازد. یافتن مراکز صنعتی که توانایی آن خدمت صنعتی مثلا قطعه سازی را داشته باشند کاری سخت و دشوار می باشد چرا که پایگاه داده ای در این زمینه وجود ندارد اما سامانه صنعتی شمستا به عنوان بانک اطلاعات صنعت و اطلاعات مراکز صنعتی، لیستی از شرکتهای متعدد صنعتی  که توانایی انجام خدمات صنعتی دارند را در اختیار شما قرار می دهد تا مسئولان خرید صنایع، کارپردازان، بخشهای تحقیق و توسعه صنایع و صاحبان صنایع و متخصصان بتوانند از آن جهت ارزیابی فنی و سنجش توانایی های آنها استفاده کنند و بهترین گزینه را برای انجام آن خدمت صنعتی با مناسب ترین قیمت انتخاب کنند .   

  استعلام قیمت در صنعت

  مشکلات موجود در مسیراستعلام بها

اما بسیاری شرکتها ترجیح می دهند که سامانه جامع صنعتی شمستا لیستی از مراکز صنعتی مجرب و متخصص را به آنها معرفی کند و یا اینکه خود شرکت در فرآیند انتخاب وارد نشود و مرکزی تخصصی خود شرکتها و مراکز صنعتی را انتخاب، استعلام بها را انجام و بهترین و مناسبترین گزینه را به آنها معرفی نماید. چرا که در مسیر انتخاب بخش عمده ای از توان و نیروی انسانی بخش فروش، فنی  و بازرگانی صرف مسیر طولانی یافتن مرکز صنعتی مناسب، ارزیابی توان اجرایی و متعهد می گردد. در این بین مشکلات جانبی دیگری مثل اشتباه انسانی، عدم شفافیت و حتی تبانی در ارائه قیمت نیز وجود دارد. اگر چه بسیاری از شرکتها با اجرای کمیسیون مناقصات سعی در کاهش نفوذ عوامل نادرست دخیل در فرایند استعلام قیمت دارند اما همواره یکی از بخشهای بحث برانگیز در صنعت همین بوده است.

شمستا و تسهیل فرایند استعلام قیمت صنعتی

 سامانه جامع صنعتی شمستا تلاش کرده در کنار معرفی متخصصان، مراکز صنعتی و ارائه دهندگان خدمت به صنایع، در جهت کاهش مشکلات استعلام بهای قطعات و ماشین آلات صنعتی نیز بکوشد؛ لذا تمای شرکتهای متقاضی کالا و خدمات در صنعت می توانند تقاضاهای خود جهت استعلام را از طریق تماس با ما سایت، تماس تلفنی و ایمیلی به کارشناسان شمستا ارجاع دهند تا در کوتاه ترین زمان مناسب ترین گزینه به آنها معرفی گردد. این استعلام قیمت زمانی ارزش دو چندان پیدا می کند که برای کالا و خدماتی باشد که هنوز ساخته نشده و حتی برای اولین بار است که می خواهد توسط قطعه سازان و شرکتهای صنعتی ساخته شود یا به عبارتی توسط متخصصان داخلی بومی سازی شود. چرا که انتخاب بهترین گزینه در کنارمناسب ترین قیمت بسیار سخت و پر ریسک می باشد اما شمستا با توجه به رسالت خود تلاش کرده و می کند تا در این زمینه نیز یاور صنعتگران و مراکز صنعتی باشد.

لطفا برای استعلام ساخت قطعه، ماشین آلات  و حتی استعلام بهای رفع مشکلات صنعت با ما در تماس باشید.