سوالات متداول

آیا افراد در رشته های غیر فنی هم می توانند در اینجا به عنوان متخصص ثبت نام کنند؟

بله، تمام افرادی که به نحوی با صنعت در ارتباط هستند می توانند ثبت نام در قسمت متخصصین داشته و تخصص های خود را انتخاب و کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت خود را وارد کنند تا قابل جستجو بوده و کاربران راحت تر به آنها برسند. رشته هایی مثل حسابداری، مدیریت مالی، تولید محتوا، تبلیغات، خبرنگاری و عکس برداری، گرافیک، مترجمی و ...هم می توانند در خصوص فعالیتهای صنعتی به ارائه خدمت بپردازند و در اینجا ثبت نام کنند

آیا یک فرد می تواند در سایت هم حقیقی باشد هم حقوقی؟

بله، گر فرد بعد از ثبت نام اولیه در هنگام پرکردن پروفایل کاربری"آیا شما شخص حقوقی هستید" را بله جواب دهد گزینه های مربوط به شخص حقوقی باز و پروفایل بعد از ذخیره اطلاعات بنام شخص حقوقی تغییر نام پیدا می کند. البته این حالت فقط برای شرکتهای عضو که پکیج خریداری کرده اند می  باشد. لازم به ذکر است کاربر حتی اگر پکیج خریداری کرده و شرکتش را فعال کرده است خود شخصا می تواند مثل سایرین در بخش متخصصان هم باشد و این امتیاز را دارد که لینک صفحه شرکتش در سامانه را در پروفایل شخصی (متخصصان) هم قرار دهد

آیا بازدیدکنندگان از نمایشگاهها برای بازدید باید هزینه پرداخت کنند؟

خیر، بازدید از نمایشگاهها و بخشهای متخصصان، مشاوره، فنی و آموزشهای تخصصی رایگان است

آیا برای ورود اطلاعات با توجه به کم بود نیرو در شرکتم می توانم از پشتیبانی سایت کمک بگیرم؟

 در وارد کردن اطلاعات برای شرکتهایی که نیاز به نیروی انسانی دارند می توانند از پشتیبانی سایت با پرداخت تعرفه آن کمک بگیرند

در مرکز صنعتی من خدمات متعدد فنی انجام می دهیم اما تاکنون هیچ تبلیغ نداشته ام و نیرویی برای آن ندارم ایا همکاران شما می توانند در مرکز من حاضر، تصویر و مطلب آماده کنند مشکلی برای هزینه ندارم؟

بله همکاران ما می توانند این خدمات را به شما ارائه دهند لطفا تماس تا اطلاعات لازم را به شما بدهند

من در کارخانه خود ضایعات زیادی دارم که نمی دانم می توان از آنها استفاده کرد یا خیر؟ ایا می تواند شمستا به من کمکی بکند؟

بله، بررسی مشکلات صنعت یکی از خدمات ماست، تیم فنی ما بعد از بررسی پروپوزال طرح را آماده و اگر بخواهید درقسمت طرحهای تحقیقاتی برای عموم اعلام و یا افراد مجرب جهت اجرای این تحقیقات را به شما معرفی می کنند یا خود می توانید از بین متخصصان، فرد  و  یا در نمایشگاه مجازی خدمات شرکت مورد نظر خود را پیدا کنید

آیا اطلاعات وارد شده مورد تأیید شمستا می باشد؟

خیر، کاربران مسئول صحت اطلاعات خود می باشند. در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح نمی باشد در گزارش تخلفات آن را مطرح نمایید.

درصورتی که اطلاعات وارد شده مشکوک و یا نادرست باشد چه اقدامتی باید انجام شود؟

در قسمت گزارش تخلفات اعلام نموده تا پس از بررسی در صورت صحت نادرست بودن اطلاعات حساب کاربردی فرد بسته خواهد شد.

اطلاعات قرار داده شده در سایت را ویرایش می کنیم ولی در سایت نمایش نمی دهد، علت چیست؟

مرورگر کروم اطلاعات را ذخیره می کند در نتیجه برای رفع این مشکل ctrl+f5 را چندین مرتبه فشار دهید.

افرادی که در زمینه های خاص صنعتی فعالیت دارند، چگونه می توانند خود را معرفی کنند؟

این افراد می توانند به بخش متخصصان وارد شده و ضمن وارد کردن اطلاعات و رزومه خود با فعال کردن تخصص های فنی، آمادگی خود جهت انجام خدمات فنی را اعلام کنند که با فعال کردن این قمست در منو خدمات فنی این افراد معرفی می شوند و در صورت ارائه خدمات آموزش و مشاوره این دو مورد را در پنل خود فعال کنند تا کاربران در صورت نیاز به تخصص های این افراد در زمینه خدمات فنی، آموزش و یا مشاوره با آنها ارتباط برقرار کنند.

همچنین این افراد برای معرفی شرکت و کارگاه خود میتوانند از بخش نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی اقدام نمایند.

سلام. اطلاعات خود را در قسمت متخصصان تکمیل کرده ام اما در صفحه اصلی در بخش متخصصان نشان داده نمی شود

ضمن تشکر از حضور شما. در فرم متخصصان، اولین گزینه که مربوط به نمایش شما بوده است را از وضعیت اولیه خیر، به بله تغییر دهید. 

پاسخ به نگرانی مراکز صنعتی درخصوص مالیات و بیمه

مالیات بستگی به میزان خرید و فروش و براساس فاکتورهای اصلی می باشد که در شمستا هیچ اطلاعاتی از ارتباط بین خریدار و فروشنده و حجم (مقدار یا تعداد خرید و فروش) عملیات بین آنها وجود ندارد و تنها مراکز صنعتی و متخصصان را به کاربران معرفی نمی نماید بنابراین هیچ چای نگرانی در خصوص اطلاعات مالیاتی نیست.

 در خصوص بیمه نیز هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد نیروی انسانی و کارکرد آنها در سامانه شمستا از سوی مراکز صنعتی و کاربران ثبت و نگهداری نمی شود بنابراین هیچ نگرانی از سوی مراکز صنعتی درخصوص اطلاعات بیمه ای نبایستی وجود داشته باشد.

مشکل عدم ارجاع کار به مراکز صنعتی از سوی واسطه ها چگونه توسط سامانه جامع شمستا برطرف می شود؟

سامانه شمستا ارتباط بین متخصصان، مراکز صنعتی و کارخانجات را به صورت مستقیم با حذف واسطه ها برقرار می سازد. این سامانه در واقع بستری را فراهم کرده تا مراکز صنعتی بتوانند خود را در بخش نمایشگاه صنعتگران و خدمات صنعتی معرفی کنند و کاربران و به ویژه مدیران کارخانجات به راحتی اطلاعات این مراکز را مشاهده کرده و به صورت مستقیم نیازهای خود را به این مراکز اعلام کنند و به واسطه ی این سامانه به تدریج ارتباطات بین متخصصان، مراکز صنعتی و مدیران کارخانجات نهادینه می شود.

فواید عضویت و معرفی در سامانه شمستا برای مراکز صنعتی و کارگاه هایی که خود دارای سایت و صفحات در شبکه های اجتماعی هستند، چیست؟

مراکز صنعتی با معرفی بیشتر خود در شمستا، می توانند مشتریان بیشتری را جذب کنند زیرا این سامانه کشوری هست و اطلاعات شما در اختیار تمامی کاربران سایت که افراد متخصص  و صنعتی هستند قرار می گیرد و با شناسایی مرکز شما توسط افراد و با توجه به نیاز آنها این ارتباط شکل می گیرد. به عبارت دیگر سامانه جامع صنعتی شمستا یک فضای مجازی نمایشگاهی را در اختیار متخصصان و مراکز صنعتی قرار می دهد تا بتوانند در یک محیط کاملا تخصصی دستاوردهای خود را به جامعه هدف به طور مستقیم معرفی نمایند. همچنانکه شاهدیم بسیاری از مراکز صنعتی علاوه بر داشتن سایتها و نمایندگی ها در سطح شهرها در نمایشگاه جهت معرفی هرچه بیشتر خود اقدام می کنند. لذا در محیط سامانه جامع صنعتی شمستا 4 نمایشگاه تخصصی به صورت مجازی طراحی شده است.

چگونه می توانیم شرکتمان را عضو شمستا کنیم؟

جهت معرفی و ثبت شرکت خود در سامانه صنعتی شمستا ابتدا باید ثبت نام انجام شود و سپس وارد پنل خدمات خود شوید و پس از تکمیل پروفایل کاربری، در قسمت داشبورد نمایشگاه مجازی صنعتگران را انتخاب فرموده و بعد از پرداخت هزینه اطلاعات خود را ثبت فرمایید (توجه: در هنگام پر کردن پروفایل کاربری حتما تیک من یک شخص حقوقی هستم را فعال فرموده و اطلاعات شرکت خود را وارد نمایید تا در قسمت داشبورد پکیج های حقوقی به شما نمایش داده شود).

تخصص و صنعت من در لیست نیست، لطفا راهنمایی بفرمایید؟

شما کاربر گرامی می توانید گزینه سایر را انتخاب نمایید و یا اینکه به پشتیبانی اعلام فرمایید تا صنعت و یا تخصص شما به لیست اضافه شود.

در قسمت کلمات کلیدی چه کلماتی را باید قرار داد؟

با توجه به جستجویی که در سامانه انجام میشود در قسمت کلمات کلیدی می توانید کلمات تخصصی را که مرتبط با تخصص و حرفه شماست وارد نمایید.

آیا فروشندگان ماشین های ابزار و وارد کنندگان ماشین آلات صنعتی می توانند در شمستا خود را معرفی کنند؟

بله این افراد می توانند در بخش متخصصان شمستا به عنوان مشاور و متخصص به کاربران مشورت دهند و همچنین به دلیل اینکه خدمات صنعتی ارائه می دهند شرکت خود را در بخش نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی معرفی نمایند.

آیا افراد و تیمهایی که به عنوان مشاوره صنعتی فعالیت دارند می توانند در شمستا حضور داشته باشند؟

بله از آنجایی که مشاوران صنعتی می توانند از بروز خسارات زیاد برای کسانی که وارد عرصه‌ی تولید صنعتی می شوند جلوگیری کنند و صنعت ما نیاز بسیاری به مشاوره های فنی و مدیریتی و کسب و کاری دارد، ما بخش متخصصان شمستا را به این افراد اختصاص داده ایم.  بخش متخصصان شامل سه قسمت آموزش، مشاوره و انجام خدمات فنی است که مشاوران صنعتی با انتخاب قسمت مشاوره می توانند خود را به عنوان متخصص در این حوزه معرفی کرده و کاربران می توانند به این طریق با آنها ارتباط بگیرند. اگر شرکت یا مرکز مشاوره نیز مایل باشد تا خود را معرفی نماید می تواند در نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی خود را معرفی نماید که لازم است از منو تعرفه ها، پکیج مورد نظر خود را انتخاب نماید 

چگونه اطمینان پیدا کنم که تصاویر نمونه کارهای من که محرمانه است مورد استفاده دیگران قرار نمی گیرد؟

اگر فکر می کنید که تصویر قطعه یا نمونه کار شما محرمانه است لازم نیست در تصاویر نمایشگاهها به ویژه نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی بگذارید. فقط در متن درباره خود و نیز خدمات در مورد فعالیت خود و نام این قطعه و کارکرد آن توضیح دهید. در جستجوها بر اساس این متنی که نوشته اید نتایج ظاهر می گردد. 

من کارگاه صنعتی دارم آیا می توانم در نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی ، کارگاهم را معرفی کنم ؟

بله ، کارگاه های صنعتی نیز می توانند مانند شرکت ها و کارخانه ها در این نمایشگاه، درباره خود و خدماتی که انجام می دهند اطلاعات خود را ثبت کنند.

من قیمت یکسری محصولات تولید ایران را می خواهم آیا می توانید به من قیمت بدهید؟

بله، لطفا لیست کالاهای مورد نیاز خود، همراه با مشخصات و تعداد را ایمیل یا به واتس آپ09106105867 ارسال تا در سریع ترین زمان به شما پاسخ دهیم

من نیاز به خرید چند دستگاه از ایران دارم می توانید به من قیمت داده و شرایط خرید و ارسال به عراق را برایم فراهم کنید؟

بله، نام دستگاه و مشخصات آن را ایمیل بفرمایید پیشنهاد قیمت را برای شما ارسال خواهیم کرد. در صورت تایید مراحل خرید و ارسال انجام خواهد شد.

آیا شما می توانید دستگاه مورد نیاز را بسازید؟

در مجموعه ما سازندگان بسیار توانایی هستند که مطابق با نیاز شما دستگاه را طراحی و می سازند.دستگاه سازی

من نیاز به نیروی فنی از ایران دارم آیا شما در این زمینه هم فعالیت دارید؟
  • لطفا تخصصهایی که لازم دارید به همراه تعداد و پروژه مورد نظر را ایمیل کنید با شما همکاری لازم صورت خواهد گرفت.
من یکسری محصولات دارم که به دنبال بازار فروش در ایران هستم. آیا می توانید به من در این مورد کمک کنید؟
  • بله ما می توانیم در این سامانه محصولات شما را در بخش فروشگاهی خرید و فروش تجهیزات و ماشین آلات صنعتی معرفی کنیم و با توجه به بازدید بالای این سایت مطمئنا امکان فروش فراهم خواهد شد. از طرفی ما معرفی محصول در بازار هدف هم خواهیم کرد.
می خواهم بازید از یکی از مراکز صنعتی ایران داشته باشم آیا مقدمات آن را می توانید انجام دهید؟

بله. لطفا نام کارخانه مورد نظر خود را در درخواست خود ایمیل کنید و یا اگر کارخانه خاصی مورد نظرتون نیست بفرمایید از کدام صنعت هماهنگی های لازم انجام و به شما اطلاع داده خواهد شد.

آیا در زمینه تورهای بازدید صنعتی از ایران فعالیت دارید؟

لطفا درخواست بازدید خود و مراکز مورد نظر را ایمیل کنید بررسی و نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

می خواهیم برای نیروهای تراشکار در شرکتمان دوره آموزشی برگزار کنیم آیا شما می توانید در برگزاری و انتخاب استاد به ما کمک کنید؟

بله، لطفا در خواست خود را با ذکر نام دوره، کشور مورد نظر و اینکه به زبان عربی می خواهید برگزار شود یا انگلیسی را ایمیل کنید در خصوص زمان و اینکه دوره حضوری باشد یا آنلاین با شما هماهنگی لازم به عمل خواهد آمد. در خصوص استاد نیز تلاش ما بهره گیری از بهترین اساتید هست که به شما معرفی خواهیم.مشاهده دوره های برگزاری توسط سامانه شمستا از بخش دوره های آموزشی